Pleszew. Miał być ofiarą, stał się jednym z podejrzanych. Kolejne zatrzymanie ws. podwójnego zabójstwa

Policja zatrzymała szóstą osobę w związku z brutalnym napadem, do którego doszło w niedzielę w Pleszewie. W wyniku napaści zginęło dwóch mężczyzn. Jeden mężczyzna miał też zostać ranny. I to właśnie on trafił w ręce funkcjonariuszy, choć początkowo uważano go za ofiarę.

W niedzielę w południe w jednym z biur przy Placu Kościuszki w Pleszewie (woj. wielkopolskie) doszło do pobicia i zabójstwa. Sprawcy mieli zaatakować przebywających tam trzech mężczyzn. Dwóch z nich odniosło tak poważne obrażenia, że zmarli na miejscu. Zmarli to 51 i 35-latek.

Trzeci - 41-letni mężczyzna - trafił do szpitala.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

W poniedziałek rano Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu poinformowała o zatrzymaniu pięciu osób. "Podejrzani to mężczyźni w wieku od 16 do 22 lat. Wszyscy są mieszkańcami powiatu pleszewskiego" - przekazali funkcjonariusze.

Zobacz wideo Zobacz także: Cieszyn. Refleks matki uratował dziecko przed potrąceniem

Pleszew. Szósta osoba zatrzymana ws. podwójnego zabójstwa

Kilka godzin później pojawiła się kolejna informacja. "Policjanci zatrzymali przed chwilą mężczyznę, który trafił do szpitala po podwójnym zabójstwie w Pleszewie. Miał być także ofiarą, jednak okazało się, że jest jednym z głównych podejrzanych" - podała na Twitterze KWP w Poznaniu.

Policja nie wyklucza, że zdarzenie miało związek z porachunkami gangsterskimi.

Więcej o: