Ełk. Dwóch amerykańskich żołnierzy wpadło do jeziora. Byli pod wpływem alkoholu. Sprawę bada żandarmeria

Dwóch amerykańskich żołnierzy wpadło do jeziora Ełckiego w sobotę. Mężczyźni byli pod wpływem alkoholu. Policja przekazała sprawę żandarmerii wojskowej.

Do zdarzenia doszło po godz. 21 w sobotę 12 lutego w Ełku (woj. warmińsko-mazurskie). Policja otrzymała zgłoszenie o dwóch awanturujących się mężczyznach w jednym z pobliskich lokali. Wyszli oni na promenadę nad Jeziorem Ełckim, do którego wpadli. 

Zobacz wideo Dominik Szczepański opowiada o wyprawie na Antarktydę

Ełk. Dwóch amerykańskich żołnierzy wpadło do jeziora

- Jeden z mężczyzn sam się wydostał na brzeg, drugiemu pomogli policjanci - powiedział Radiu Olsztyn Rafał Jackowski z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Okazało się, że byli to żołnierze United States Army, którzy stacjonują w Bemowie Piskim, gdzie znajduje się Ośrodek Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych im. gen. bryg. Stanisława Zygmunta Sochaczewskiego. 

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Ksiądz (zdjęcie ilustracyjne)Ksiądz oskarżony o molestowanie. W jego parafii promowano "stop LGBT"

Żołnierze byli pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze policjanci przekazali sprawę Żandarmerii Wojskowej, która wyjaśni przyczyny i okoliczności zdarzenia.

O sprawie poinformowano też na profilu Ratownictwo Powiatu Ełckiego na Facebooku. "12 lutego 2022 roku około godziny 21:15 ełccy strażacy otrzymali informację o 2 osobach, które wpadły do Jeziora Ełckiego przy ulicy Pułaskiego. W momencie przyjazdu dwie osoby znajdowały się już na brzegu. Ratownicy medyczni przebadali mężczyzn. Okazało się, że byli to amerykańscy żołnierze pod wpływem alkoholu. Policjanci przekazali sprawę Żandarmerii Wojskowej, wyjaśniają oni przyczyny i okoliczności tego zdarzenia. W działaniach udział brały 3 zastępy straży pożarnej z JRG Ełk, Pogotowie Ratunkowe Ełk oraz policja" - czytamy we wpisie na Facebooku Ratownictwa Powiatu Ełckiego.

26-latek w Wiągu próbował uciec przed policjantami, bo wiedział, że czekają go konsekwencjeManifestacja w Krośnie Odrzańskim. Policja zatrzymała 11 osób

Więcej o: