Litwa. Znaleziono ciało poszukiwanego chirurga onkologa z Gdańska. Ślad po nim urwał się przy Bałtyku

Ciało Michała Kąkola, chirurga onkologa z Gdańska zostało znalezione na Litwie. Mężczyzna był poszukiwany od jesieni 2021 roku.

Jak podaje RMF FM, litewscy policjanci znaleźli ciało poszukiwanego Polaka na plaży w Kłajpedzie. Z pobranych próbek DNA wynika, że jest to poszukiwany lekarz Michał Kąkola. 

Zobacz wideo Czy wiesz, co zrobić, gdy zaginie ktoś bliski?

Litwa. Policjanci znaleźli ciało poszukiwanego Polaka

Mężczyzna był poszukiwany żółtą notą Interpolu we wszystkich państwach, będących członkami tej organizacji. Profil DNA poszukiwanego został wprowadzony do międzynarodowych baz danych. 

Michał Sienkiewicz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku przekazał, że wciąż badana jest przyczyna śmierci mężczyzny, chociaż podano już pierwsze ustalenia. - Ze wstępnych informacji przekazanych nam przez stronę litewską wynika, że do śmierci nie przyczyniły się osoby trzecie - powiedział Sienkiewicz. 

46-letni poszukiwany lekarz ostatni raz był widziany przez rodzinę 16 października 2021 roku około godziny 22 na ulicy Łokietka w Sopocie. Ślad po nim urwał się na brzegu Bałtyku. W poszukiwania zaangażowani byli policyjni płetwonurkowie, grupy poszukiwawcze, ratownicy WOPR. Policja podkreśla, że czeka na pełną dokumentację od funkcjonariuszy z Litwy.

GołoledźPrognoza ostrzeżeń IMGW dla całego kraju. Ulice zmienią się w lodowiska

Jak podaje "Dziennik Bałtycki", Michał Kąkol był absolwentem Akademii Medycznej w Gdańsku, specjalistą chirurgii ogólnej oraz chirurgii onkologicznej. Pracował w Wojewódzkim Centrum Onkologii oraz w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym GUMed w Gdańsku.

Był członkiem Polskiego Towarzystwa Onkologicznego, Polskiego i Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej i Towarzystwa Chirurgów Polskich. Doświadczenie zawodowe zdobywał w placówkach szpitalnych w Gdańsku, Warszawie i w Niemczech. Brał udział w kursach doskonalących w Szwajcarii, Francji i na Węgrzech.

Koronawirus w Polsce - zdjęcie ilustracyjnePan Janusz, były antyszczepionkowiec: Przez głupotę straciłem żonę

Więcej o: