Pogoda na dziś - piątek 11 lutego. Możliwy silny wiatr i oblodzenie. Na termometrach do 12 stopni

Pogoda na dziś - piątek 11 lutego. W piątek w wielu miejscach Polski może silniej powiać. Wartości na termometrach będą jednak dość wysokie. Temperatura szczególnie zadowolić powinna zwłaszcza mieszkańców południowo-zachodniej części kraju.
Zobacz wideo Wyjaśniamy, jak wzrosną raty kredytów po kolejnej podwyżce stóp procentowych

Temperatura w piątek będzie dość wysoka jak na luty. W całym kraju wartości znacznie przekroczą zero stopni. Dodatkowo mimo dużego zachmurzenia, na dużym obszarze kraju możliwe będą przejaśnienia.

Pogoda na piątek. Na termometrach nawet 12 stopni

Pogoda na piątek 11 lutego 2022 r.Pogoda na piątek 11 lutego 2022 r. Fot. Gazeta.pl

Temperatura maksymalna w piątek zależnie od regionu wyniesie od 6 do 12 stopni Celsjusza. Najcieplej będzie we Wrocławiu i Poznaniu, najchłodniej w Olsztynie. Na terenie całej Polski możliwe przelotne opady deszczu i śniegu oraz duże zachmurzenie, choć mieszkańcy południowo-środkowej Polski mogą liczyć na przejaśnienia.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w prognozie zagrożeń meteorologicznych ostrzega przed możliwymi oblodzeniami w całej Polsce, a także przed silnymi wiatrami, które wystąpić mogą przede wszystkim na południowo-zachodniej połowie kraju.

Więcej informacji na temat pogody znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

TOPR: Ilość śniegu na stokach, dobrze oddaje sytuację lawinową w Tatrach [WIDEO]TOPR: "Można się spodziewać wielu lawin". Ratownicy pokazali nagranie

IMGW ostrzega przed zagrożeniami hydrologicznymi

IMGW wydało także ostrzeżenia hydrologiczne drugiego stopnia w związku z trwającym spływem wód opadowo-roztopowych. Dotyczą one zlewni rzek - Bzury, Jeziorki, Łyny, Węgorapy, Supraśli, Nidy, Czarnej Staszowskiej i Koprzywianki. Synoptycy przewidują dalsze wzrosty stanu wody, z możliwością przekroczenia stanu ostrzegawczego.

Dodatkowo, w związku z wysokim napełnieniem Bałtyku oraz prognozowaną sytuacją meteorologiczną na Zalewie Szczecińskim przewiduje się wahania i wzrosty poziomów wody powyżej stanów ostrzegawczych.

Ostrzeżenia dla zlewni rzek obowiązują do jutrzejszego południa. Z kolei sytuacja na Zalewie Szczecińskim ma się uspokoić w sobotę.

Śląsk. Nie miała maseczki w autobusie. Kiedy pasażerka zwróciła jej uwagę, pobiła jąŚląsk. Pobiła w autobusie kobietę, która zwróciła jej uwagę na brak maseczki

Więcej o: