Otwock. Instruktor sportu prowadził zajęcia z dziećmi. Mógł być pod wpływem narkotyków

W Otwocku (woj. mazowieckie) zatrzymany został instruktor sportowy, który prowadził zajęcia z dziećmi w wieku od 8 do 12 lat. Z ustaleń śledczych wynika, że 38-latek miał być pod wpływem narkotyków.
Zobacz wideo Czy ukraińska armia jest gotowa na inwazję ze strony Rosji? Pytamy Piotra Andrusieczko

Do zdarzenia doszło we wtorek 8 lutego. Policjanci na miejskim boisku przy ulicy Karczewskiej w Otwocku, zatrzymali instruktora sportowego, który opiekował się grupą dzieci w wieku od 8 do 12 lat. 38-latek prowadził tam zajęcia piłkarskie - podaje iotwock.info

Otwock. Policja potwierdziła informacje o zatrzymaniu instruktora

- Mężczyzna został zatrzymany we wtorek w trakcie prowadzonych przez niego zajęć sportowych z grupą dzieci - potwierdziła rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Otwocku młodsza aspirantka Paulina Harabin.

- Jak wstępnie ustalono, mężczyzna w chwili zatrzymania był pod wpływem narkotyków - dodała kobieta, cytowana przez Polskie Radio RDC za PAP.

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zambrów. Przejechała na czerwonym. 'Bo podczas kursu uczono ją, że tak można' Przejechała na czerwonym świetle. "Podczas kursu uczono ją, że tak można"

Otwock. Instruktorowi grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga Katarzyna Skrzeczkowska poinformowała, że 38-latkowi zostały postawione w środę 9 lutego zarzuty narażenia człowieka na niebezpieczeństwo [z art. 160 par 2 kk: Jeżeli na sprawcy ciąży obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 - red.]. Wobec trenera zastosowano wobec dozór policji.

- Tester wskazał, że mężczyzna był pod wpływem substancji psychotropowych. W związku z tym pobrano krew do dalszych badań - dodała. Jak podają śledczy, instruktor prawdopodobnie zażył amfetaminę. Grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Rzeczniczka miasta Aleksandra Czajkowska była oburzona sprawą. Poinformowała, że zajęcia były przedsięwzięciem prywatnej firmy, a nikt z miejskich pracowników nie wykonywał czynności służbowych na terenie obiektu. Dodała też, że obiekt jest udostępniany wszystkim zainteresowanym. 

Na Facebooku opublikowane zostało oświadczenie zarządu klubu OKS Start Otwock w związku ze sprawą. "W związku z pojawiającymi się doniesieniami w prasie oraz w portalach informacyjnych dotyczącymi zatrzymania instruktora sportu "związanego z Otwockim klubem sportowym" informujemy że sprawa nie ma związku z żadnym z naszych trenerów, instruktorów i NIE DOTYCZY NASZEGO KLUBU". [Nazwa "Otwocki Klub Sportowy" pojawiła się w pierwszej depeszy Polskiej Agencji Prasowej na temat sprawy - wyjaśnia tvn.warszawa.pl]. Według informacji sportowefakty.wp.pl, trener miał być powiązany z klubem OKS Champion. Informacja ta nie została jednak potwierdzona. 

Szkoła (zdjęcie ilustracyjne) Kuratorium miało odwołać spektakl. Wszystko przez słowo "tolerancja"

Więcej o: