Sytuacja emerytów w Polsce. Seniorka: Nie mam nawet 10 gr miesięcznie na życie

- To jest przykre, żebym ja marzła, biedowała i w dodatku głodowała - powiedziała jedna z warszawskich seniorek, której nie stać na życie po opłaceniu wszystkich rachunków. Kobieta oceniła także, że trzynastka i czternastka to nie jest wystarczająca pomoc emerytom ze strony rządu.

Kobieta wypowiedziała się także na temat, podwyżki cen za media. Stwierdziła, że wzrost cen dodatkowo pogarsza sytuację najbiedniejszych emerytów. - Zapłacę za światło, a gdzie telefon, gdzie gaz? Ja nie mam nawet 10 gr miesięcznie na życie - powiedziała ze łzami w oczach.

 

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl. 

Emerytka: Nie mam nawet na chleb, a czynsz muszę dać, bo mnie wyrzucą na ulicę

Portal Goniec.pl przeprowadził sondę uliczną i zapytał jak emerytom żyje się w Polsce. Jedna z seniorek nie kryła emocji i przyznała, że rachunki pochłaniają jej całą emeryturę. - Mieszkam w blokach na Woli, za 23 mkw płacę 1100 zł miesięcznie - wyjawiła emerytka. - Co ja mam zrobić z moją emeryturą 1100 zł? Z czego żyć? - pytała. I dodała, "nie mam nawet na chleb, a czynsz muszę dać, bo mnie wyrzucą na ulicę". Seniorka otrzymuje tylko 1100 złotych emerytury, czyli ponad 250 złotych mniej niż wynosi najniższa emerytura (1250,88 zł). 

Zobacz wideo Rozmawialiśmy z seniorami zaszczepionymi na COVID-19

Kobieta mówiła również, że podwyżki cen za media tylko pogarszają jej sytuację. - Zapłacę za światło, a gdzie telefon, gdzie gaz? Ja nie mam nawet 10 gr miesięcznie na życie - powiedziała ze łzami w oczach. Seniorka uznała, że trzynasta i czternasta emerytura nie są wystarczającą pomocą dla emerytów. - Co to jest, jak ja mam takie straszne opłaty. Ja nie mam nawet grosza na życie - powiedziała. I dodała, że jej zdaniem rząd "myśli tylko o sobie". - To jest przykre, żebym ja marzła, biedowała i w dodatku głodowała - oceniła seniorka. 

Gdynia. Plaża w Orłowie zniknęła. Wszystko przez sztormy na Bałtyku [ZDJĘCIA] Plaża w Gdyni Orłowie zniknęła. To skutek sztormów na Bałtyku [ZDJĘCIA]

Waloryzacja emerytur. Ile wyniesie? 

Na początku lutego ministerka rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg powiedziała Informacyjnej Agencji Radiowej, że waloryzacja idzie w kierunku sześciu procent. Zgodnie z ustawą budżetową na 2022 rok przyjęto wskaźnik waloryzacji emerytur i rent w wysokości 104,89 procent. Po waloryzacji minimalna emerytura wzrosłaby wówczas do 1312,05 złotych. Waloryzacja emerytury zostanie przeprowadzona już na początku przyszłego miesiąca - 1 marca. 

Emerytury stażowe (zdjęcie ilustracyjne) Emerytury stażowe - najnowsze wiadomości. Kiedy wejdą w życie?

Więcej o: