Kęty. Policja zapukała do kontenera na odzież i znalazła poszukiwanego mężczyznę. Pod kołdrą [WIDEO]

Policjantom z Oświęcimia udało się schwytać poszukiwanego od kilku tygodni mężczyznę. 43-latek na miejsce kryjówki wybrał dość nietypowe miejsce - ukrył się w kontenerze na używaną odzież.
Zobacz wideo Kęty. Policja odnalazła poszukiwanego mężczyznę w kontenerze na ubrania

Komenda Powiatowa Policji w Oświęcimiu opisała, jak doszło do niedawnej interwencji. "Policjanci realizują szereg czynności, aby ustalić i zatrzymać poszukiwanych, którzy na różne sposoby próbują ukryć się przed wymiarem sprawiedliwości. Czasem jednak poszukiwany wpada w ręce mundurowych przypadkowo podczas interwencji" - czytamy.

Kęty. Poszukiwany mężczyzna ukrył się w kontenerze na używaną odzież

W piątek 4 lutego po godzinie 17 operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie od mieszkańca Kęt (woj. małopolskie), który z okna swojego mieszkania zaobserwował nietypowe zachowanie mężczyzny w średnim wieku - wskoczył do kontenera na używaną odzież.

Na miejscu pojawił się patrol. Policjanci pukali w zbiornik, ale nikt im nie odpukał. Kiedy jednak zajrzeli do wnętrza kontenera, świecąc sobie latarką, ze zdumieniem spostrzegli mężczyznę chowającego się pod kołdrą. Okazało się, że był on od kilku tygodni poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Żywcu, w związku ze sprawą dotyczącą kradzieży z włamaniem. 43-latek został zatrzymany i trafił kęckiego komisariatu.

Więcej wiadomości z kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Policja apeluje o pomoc w poszukiwaniach

"Znasz miejsce pobytu osoby poszukiwanej? Powiadom policję. Przypominamy, że aktualny wykaz osób poszukiwanych znajduje się na stronach internetowych jednostek policji. Apelujemy do osób, które znają miejsce pobytu poszukiwanego o powiadomienie wskazanej w komunikacie jednostki prowadzącej poszukiwanie lub dokonanie zgłoszenia pod numerem alarmowym 112. Zapewniamy anonimowość" - podaje policja.

Więcej o: