Magdalena Ogórek traci kolejny program i znika z anteny Radia Łódź. To samo może czekać Rachonia?

Jak poinformował "Press", z ramówki Radia Łódź zniknęła audycja Magdaleny Ogórek. Prowadząca wytłumaczyła swoją nieobecność problemami zdrowotnymi.

Magdalena Ogórek rozpoczęła współpracę z Radiem Łódź w październiku 2021 roku. Na antenie rozgłośni prowadziła sobotnią debatę polityczną. Z powodu zakażenia koronawirusem, audycja prezenterki została zawieszona i do tej pory nie wróciła do ramówki.

Zobacz wideo Według jakich zasad pracują dziennikarze TVP?

Magdalena Ogórek nie prowadzi już audycji w Radiu Łódź. Programy Rachonia ograniczone

W sprawie tej wypowiedziała się już sama zainteresowana. - Nie ma tu żadnej tajemnicy: na początku grudnia przeszłam dosyć intensywnie COVID-19. Lekarz uznał, że mam zbyt dużo obowiązków jak na okres rekonwalescencji. Przed koronawirusem pracowałam siedem dni w tygodniu. Z szefostwem Radia Łódź jestem w miłym kontakcie - powiedziała o swoim zniknięciu z anteny Radia Łódź Magdalena Ogórek, cytowana przez "Press".

Poza nią z audycją pożegnał się też Tadeusz Płużański. Ograniczone zostały też programy z udziałem Michała Rachonia. Tadeusz Płużański, Magdalena Ogórek, Michał Rachoń i Sławomir Jastrzębowski zaczęli prowadzić audycje w Radiu Łódź na jesieni 2021 roku. W tym samym czasie prezes radia wszedł w spór z dotychczasowymi pracownikami. Zaczął nawet wysyłać zapytania do związków zawodowych o zwolnienia długoletnich pracowników.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Arkadiusz Paluszkiewicz na początku stycznia 2022 roku ogłosił nową strukturę organizacyjną, z powodu której zlikwidowano stanowisko dyrektora techniki i administracji. Funkcję tę sprawował Sławomir Szychowski - przewodniczący jednego z radiowych związków zawodowych.

Jak czytamy, Magdalena Ogórek współpracuje obecnie także z innymi rozgłośniami. Po rezygnacji z prowadzenia "W kontrze" w TVP, w którym występowała razem z Jarosławem Jakimowiczem, dziennikarka zaczęła współpracować m. in. z Radiem Koszalin, Radiem Opole oraz Polskim Radiem PiK.