Zatrzymano kierowcę, który prawdopodobnie potrącił śmiertelnie kobietę w Pękoszewie

Służby zatrzymały 23-letniego mężczyznę, który mógł kierować samochodem w piątkowy wieczór, gdy doszło do śmiertelnego potrącenia kobiety w Pękoszewie (woj. łódzkie). Takie informacje przekazał mediom w niedzielę rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania.

- Zatrzymany został mieszkaniec jednej z pobliskich miejscowości, który, jak zakładamy, mógł kierować samochodem w piątkowy wieczór, gdy doszło do potrącenia kobiety, a następnie oddalić się z miejsca wypadku - powiedział rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania.

Mężczyzna pozostaje zatrzymany do dyspozycji Prokuratury Rejonowej w Rawie Mazowieckiej. To 23-latek, który przejeżdżał tą trasą, prowadząc samochód dostawczy Ford Transit.

Najpóźniej w poniedziałek podjęte zostaną decyzje co do ewentualnych zarzutów.

Zobacz wideo 214 km/h na drodze S3. 2500 zł mandatu kobieta zapłaciła kartą na miejscu

Więcej najnowszych wiadomości z Polski przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Pękoszew. Ciało kobiety w rowie przy DK 70

W sobotę koło godziny 9 rano służby zostały poinformowane, że w rowie przy drodze krajowej numer 70 w Pękoszewie (woj. łódzkie) znajduje się ciało kobiety. Przybyli na miejsce medycy stwierdzili zgon 38-laki. Kobieta ostatni raz widziana była w piątek około godziny 19, gdy opuściła spotkanie towarzyskie i miała udać się do domu.

Na drodze przez wiele godzin występowały utrudnienia w ruchu. Na podstawie zabezpieczonych na miejscu dowodów ustalono, że najprawdopodobniej doszło do śmiertelnego potrącenia kobiety. Służby prosiły o pomoc w poszukiwaniach sprawcy wszystkich świadków zdarzenia.

Więcej o: