Pogoda. Niż Queena nad Polską. IMGW ostrzega przed bardzo silnym wiatrem. Jest alert RCB

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej i Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzegają przed silnym wiatrem w 15 województwach. Ostrzeżenia drugiego stopnia wydano dla zachodnich i środkowych regionów Polski. Spokojnie będzie tylko na Podkarpaciu.

Grzegorz Walijewski z IMGW zapowiedział w rozmowie z IAR, że porywisty wiatr dotrze do Polski od zachodu w piątek przed północą i tam ma wiać najmocniej. W województwach: lubuskim, wielkopolskim i łódzkim ma osiągnąć prędkość nawet 100 kilometrów na godzinę.

Więcej informacji o sytuacji pogodowej w Polsce na stronie głównej Gazeta.pl

W tych regionach obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia, w pozostałej części kraju - oprócz Podkarpacia - pierwszego stopnia. Na wschodzie kraju ma silnie wiać dopiero jutro rano.

Grzegorz Walijewski dodał, że najbliższej nocy możemy spodziewać się też śliskich dróg w południowej części Lubelszczyzny w związku z opadami deszczu i śniegu, który w nocy ma zamarznąć.

Zobacz wideo "Obserwujemy przesunięcie stref klimatycznych". W Polsce będzie ciepło jak we Włoszech?

Alert RCB. Uwaga na bardzo silny wiatr

W związku z prognozowanym pogorszeniem pogody Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wystosowało ostrzeżenie przed silnym wiatrem. "Ostrzeżenie przed silnym wiatrem otrzymują osoby przebywające na terenie 8 województw. Dziś w nocy i jutro prędkość wiatru może dochodzić do 100 km/h" - czytamy na Twitterze RCB

Niż Queena będzie oddziaływał na pogodę w Polsce do poniedziałku. Później synoptycy prognozują znaczny wzrost temperatury.

Więcej o: