Pogoda. Ostrzeżenia IMGW dla wschodniej i południowej Polski. Synoptycy alarmują - będzie ślisko

Synoptycy IMGW wydali już ostrzeżenia na piątek 4 lutego. W kilku województwach wydane zostały alerty pierwszego stopnia dotyczące marznących opadów deszczu.

W północno-wschodniej Polsce ostrzeżenia obowiązują od czwartku. W pozostałych regionach alerty zostały wydane już na piątek. 

Zobacz wideo Aplikacje do sprawdzania pogody

Ostrzeżenia IMGW. Synoptycy wydali żółte alerty we wschodniej i południowej Polsce

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed marznącymi opadami deszczu, mżawki i deszczu ze śniegiem. Alerty obowiązują w następujących ośmiu województwach:

  • śląskim - od czwartku do piątku do godziny 1;
  • świętokrzyskim i małopolskim - od czwartku do piątku do godziny 7;
  • warmińsko-mazurskim i mazowieckim - od czwartku do piątku do godziny 8;
  • podkarpackim, lubelskim i podlaskim - w nocy z czwartku na piątek, aż do 4 lutego do godziny 11-12.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

"Opady marznące spodziewane są jednak tylko w nocy z czwartku na piątek. Do końca tygodnia nocami jednak może występować oblodzenie dróg i chodników po dziennych i wieczornych opadach, stwarzając zagrożenie dla kierowców i pieszych" - czytamy na portalu fanipogody.pl.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Wilk złapany we wnyki w Kampinoskim Parku NarodowymWilk uwięziony we wnykach na brzegu Wisły. Miał pętlę zaciśniętą na szyi

Prognoza pogody na piątek 4 lutego i weekend

W piątek 4 lutego Polska znajdzie się przejściowo w ciepłym odcinku niżu. Co za tym idzie, należy spodziewać się tego dnia zachmurzenia dużego i słabej widzialności (nad ranem pojawią się bowiem mgły). We wschodniej części kraju pojawi się deszcz

W nocy z piątku na sobotę do Polski przesunie się front chłodny, który będzie skutkował spadkiem temperatury. Razem z nim przywędrują też mocniejsze opady deszczu, deszczu ze śniegiem oraz samego śniegu. Meteorolodzy nie wykluczają też porywów wiatru dochodzących ponownie do 60-75 kilometrów na godzinę. 

75-letni pacjent poślubił swoją byłą żonęUSA. Mężczyzna poślubił byłą żonę w szpitalu. Dwa dni później zmarł

Więcej o: