Warlubie. Szkolny autobus zderzył się z pociągiem. Jedna osoba nie żyje

W czwartek rano szkolny autobus zderzył się z pociągiem pośpiesznym na strzeżonym przejeździe kolejowym w Warlubiu (woj. kujawsko-pomorskie) przy ul. Bąkowskiej. Jedna osoba, kierowca autobusu, nie żyje.

Jak poinformowała "Gazeta Pomorska" w autobusie szkolnym przebywały dwie osoby. Kierowca zginął na miejscu. Druga osoba wyszła z wypadku bez żadnych obrażeń.

Zobacz wideo 214 km/h na drodze S3. 2500 zł mandatu kobieta zapłaciła kartą na miejscu

Warlubie (Kujawsko-pomorskie). Tragiczny wypadek na torach. Kierowca autobusu nie żyje

Do wypadku doszło 3 lutego o godzinie 6:15. Na strzeżonym przejeździe kolejowym przy ul. Bąkowskiej, wyposażonym w rogatki i sygnalizację świetlną, autobus szkolny zderzył się z pociągiem pośpiesznym. Jak podaje "Gazeta Pomorska", w pociągu pośpiesznym relacji Gdynia Główna - Wrocław Główny nikt nie został poszkodowany, a według informacji Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Toruniu, pociąg się nie wykoleił. Kierowca autobusu zginął, a jedyny pasażer szkolnego autobusu nie odniósł żadnych obrażeń.

Świetlisty krzyż w parafii pw. św. Andrzeja Boboli w LublinieLublin. Ogromny podświetlany krzyż oślepia mieszkańców osiedla [ZDJĘCIA]

Policja poinformowała, że prawdopodobnie kierowca autobusu wjechał na przejazd w momencie zamykania się rogatek i nieszczęśliwie utknął między nimi.

Wypadek na przejeździe w Warlubiu. Ruch pociągów odbywa się po jednym torze

Na miejscu zdarzenia pracowało od rana pięć zastępów Straży Pożarnej, a policjanci zabezpieczyli teren, próbując ustalić przyczynę wypadku.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Ruch pociągów między stacją Warlubie - Laskowice Pomorskie odbywa się po jednym torze. Informacje o zmianach w rozkładzie jazdy są na bieżąco przekazywane podróżnym na stacjach i na przystankach - informuje rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Wypadek w Podgórzynie koło Jeleniej GóryMiał prawie 3 promile i wiózł ciężarną partnerkę. Doszło do wypadku

Więcej o: