Pogoda na dziś - środa 2 lutego. Spore opady deszczu ze śniegiem. Warto pamiętać o parasolce

Pogoda na dziś - środa 2 lutego. W Polsce temperatura będzie się wahać od 0 do 5 stopni. Kolejny dzień zapowiada się jednak pochmurno. Wychodząc z domu warto zabrać parasol, ponieważ zapowiadane są opady deszczu ze śniegiem.

Pogoda w środę zapowiada się pochmurnie w całym kraju. Nad ranem w wielu regionach może być ślisko, dlatego kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność na drogach. Niemal w całym kraju spadnie śnieg, jedynie na zachodzie możliwy śnieg z deszczem. 

Zobacz wideo Aplikacje do sprawdzania pogody

Pogoda na dziś - środa 2 lutego. Temperatura powietrza w Polsce do 5 stopni Celsjusza 

W środę temperatura powietrza w niemal całej Polsce będzie powyżej zera, jedynie w Olsztynie i Suwałkach wyniesie równo zero stopni, w Białymstoku będzie jeden stopień na plusie. W Gdańsku, Katowicach, Kielcach i Lublinie 2 stopnie Celsjusza. Z kolei w Krakowie, Łodzi, Rzeszowie, Toruniu i Warszawie na termometrach zobaczymy 3 stopnie Celsjusza. Mieszkańcy Bydgoszczy Koszalina i Opola mogą spodziewać się 4 stopni, natomiast najcieplej, bo 5 stopni Celsjusza w Gorzowie Wielkopolskim, Poznaniu, Szczecinie, Wrocławiu i Zielonej Górze.

Więcej informacji na temat pogody znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jarosław Kaczyński"Lex Kaczyński" trafia do kosza. "Łubu-dubu, łubu-dubu..." [KOMENTARZE]

Pogoda na dziś - środa 2 lutego. Wiatr spowoduje zamiecie śnieżne

Chociaż w całym kraju spadnie śnieg oraz śnieg z deszczem, to na południu opady będą najintensywniejsze. Poza tym sporo deszczu spadnie też w pasie od województwa mazowieckiego, przez województwa łódzkie, świętokrzyskie i podkarpackie - pojawią się one jednak w nocy i nad ranem, w ciągu dnia nieznacznie osłabną.

"Wiatr słaby i umiarkowany, na południowym zachodzie w porywach do 70 km/h. W górach wiatr będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne" - podaje IMGW. Podobnie jak w poprzednich dniach, także w środę spodziewane jest zachmurzenie duże i umiarkowane w całej Polsce. Na niewielkie przejaśnienia w nocy mogą liczyć mieszkańcy północno-zachodniej części kraju. 

Dwie siostry spotkał się po ponad 80 latach. Jeszcze niedawno nie wiedziały o swoim istnieniu (zdjęcie ilustracyjne)Dwie siostry spotkały się po ponad 80 latach. Połączyły je testy DNA

Więcej o: