Pogoda. Kolejny front atmosferyczny sprowadzi do Polski porywisty wiatr. IMGW ostrzega przed zamieciami

Choć pierwszy tydzień lutego będzie dość ciepły jak na tę porę roku, synoptycy informują, że aura będzie się pogarszać, a silny wiatr do nas wróci. Nie zabraknie też intensywnych opadów śniegu czy deszczu. Możemy spodziewać się skrajnych warunków atmosferycznych - od gwałtownego wzrostu temperatury po mróz.
Zobacz wideo Biblioteka Katarzyny Pakosińskiej robi wrażenie. Czy przeczytała wszystkie książki z kolekcji?

Miniony weekend minął w Polsce pod znakiem porywistego wiatru i zawiei śnieżnych. Mimo że pogoda w nadchodzącym tygodniu będzie dla nas bardziej łaskawa, to niestety nie potrwa za długo.

"Początek tygodnia przynosi uspokojenie w pogodzie. W kolejnych dniach spodziewamy się jednak dość dużej aktywności niżowej nad Polską, co oznaczać będzie okresami opady i silniejszy wiatr, choć nie taki jak w weekend. Dynamika w pogodzie stopniowo zacznie się zwiększać już jutro [we wtorek - red.]" - zapowiadali w poniedziałek synoptycy IMGW na Twitterze. 

Jak informują, należy spodziewać się różnego rodzaju opadów, w tym intensywnych opadów śniegu i opadów marznących. 

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

PSE: W piątek w Polsce padł rekord generacji prądu ze źródeł odnawialnychMalik przyniósł rekord. Jeszcze nigdy nie wykręciliśmy tyle energii z wiatru

Pogoda. Pogorszenie aury z godziny na godzinę. IMGW ostrzega przed zawiejami

W poniedziałek nastąpiła poprawa pogody. Okazuje się jednak, że tylko na moment. We wtorek 1 lutego znów należy spodziewać się silnego wiatru, który w górach osiągnie nawet do 90 km/h, a nad morzem do 60 km/h.

Jak zapowiadają synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, we wtorek będą przeplatać się chmury i słońce - bo choć będzie pochmurno, to istnieją spore szanse na przejaśnienia. Niemal we wszystkich regionach Polski zapowiadają śnieg i deszcz ze śniegiem.

"Dla południowych części woj. śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego wydane zostały ostrzeżenia meteorologiczne o: zawiejach i zamieciach śnieżnych, intensywnych opadach śniegu" - informuje IMGW.

Synoptycy: Prognoza pogody w lutym będzie dynamiczna

Eksperci z portalu Fani Pogody zapowiadają, że w lutym może nas czekać sporo niespodzianek, jak m.in. burze śnieżne. "Niewykluczone, że burze śnieżne wystąpią w sytuacji spływu chłodnych mas pochodzenia arktycznego morskiego i polarno morskiego. Najwięcej takich zjawisk może być na północy kraju, ale chmury burzowe z wyładowaniami możliwe są także w innych rejonach Polski. Większa dynamika panować może na frontach. Szczególnie o charakterze chłodnym i okluzji chłodnej, kiedy to pojawić mogą się silne porywy wiatru, a nawet linie wielokomórkowe z wyładowaniami atmosferycznymi" - czytamy.

Tymoteusz Zych i Karolina PawłowskaNie jest mi szkoda fanatyków z Ordo Iuris, gdy od lat fundują nam piekło

Więcej o: