Pogoda na dziś - wtorek 1 lutego. Znaczne pogorszenie pogody. Silny wiatr, deszcz i śnieg

Synoptycy zapowiadają, że we wtorek pogoda znacznie się pogorszy. Wciąż prognozowane są silny wiatr, intensywne opady deszczu oraz śniegu. Termometry wskażą nawet do 6 stopni na zachodzie.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa poinformowało, że we wtorek 1 lutego o godzinie 6 rano od prądu zostało odciętych 40 017 odbiorców. Wicedyrektor RCB Marek Kubiak przekazał na Twitterze, że najwięcej awarii jest w województwach: zachodniopomorskim - 29 480, pomorskim - 8 433, i lubuskim - 774. Sytuacja związana z brakiem prądu spowodowana jest silnym wiatrem niszczącym linie energetyczne.

Zobacz wideo Mroźna zima a globalne ocieplenie. „Utrwaliło się oczekiwanie, że będzie tylko cieplej"

Pogoda we wtorek. Nawet 6 stopni na zachodzie

We wtorek 1 lutego najchłodniej będzie na północnym wschodzie kraju w województwie podlaskim. Synoptycy zapowiadają, że na termometrach pojawi się -1 stopień. Z kolei 0 stopni synoptycy prognozują w województwie lubelskim. 1 stopień ciepła pojawi się na termometrach w następujących województwach: podkarpackim, świętokrzyskim, łódzkim, mazowieckim, warmińsko-mazurskim oraz śląskim.

PakistanPakistan. Burza śnieżna zabiła 21 osób. Ogłoszono stan klęski żywiołowej

Termometry 2 stopnie na plusie wskażą w województwie małopolskim i pomorskim. 3 stopnie w województwie wielkopolskim i kujawsko-pomorskim. 4 stopnie ciepła na termometrach w województwie dolnośląskim oraz lubuskim. Najcieplej w województwie zachodniopomorskim, gdzie termometry wskażą aż 6 stopni.

PogodaPogoda Fot. Gazeta.pl

Pogoda. We wtorek możliwe przejaśnienia  

Jak zapowiadają synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, we wtorek będą przeplatać się wzajemnie chmury i słońce. Choć będzie pochmurno, są jednak spore szanse na przejaśnienia. Niemal we wszystkich regionach kraju synoptycy zapowiadają śnieg i deszcz ze śniegiem. Opadom towarzyszyć będzie też porywisty wiatr, który w górach osiągnie nawet do 90 km/h, a nad morzem do 60 km/h.

IMGW ostrzega przed oblodzeniem i intensywnym śniegiem (zdjęcie ilustracyjne)Prognoza zagrożeń IMGW. Alerty pierwszego i drugiego stopnia aż do środy

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Synoptycy prognozują, że na zachodzie oraz w górach przyrost pokrywy śnieżnej wyniesie 5 cm, na Kaszubach nawet  8 cm.

Więcej o: