Wojciech O. zatrzymany. Na antyszczepionkowym wiecu w Bydgoszczy groził posłom. "Śmierć, śmierć"

Wojciech O. po raz kolejny został zatrzymany przez policję. Tym razem mężczyzna trafił do aresztu w związku z manifestacją antyszczepionkowców w Bydgoszczy, podczas której wykrzykiwał, że chce śmierci posłów głosujących za ustawą (najprawdopodobniej chodzi o "lex Kaczyński"). Wcześniej zatrzymano go w związku z antysemickim marszem w Kaliszu.

"Kryminalni z KWP i KMP w Bydgoszczy zatrzymali dziś wieczorem Wojciecha O. Mężczyzna został zatrzymany w związku z sobotnim zgromadzeniem i publicznym nawoływaniem do popełnienia przestępstwa. Jutro usłyszy zarzuty" - poinformowała policja na swoim Twitterze.

Zobacz wideo Kradzież w Bydgoszczy. Dwie noce, dwa transportery na alkohol. Łup? 40 pustych butelek i 53 pełne

Wojciech O. w trakcie manifestacji antyszczepionkowców w Bydgoszczy (odbyła się 29 stycznia) wykrzykiwał hasła nawołujące do przestępstwa, m.in.: - To jest kij na poselski ryj. Jeśli oni 1 lutego zagłosują, jak chcą, i ustalą tę ustawę, jeśli oni to zrobią, to skazują się na śmierć i my te listy śmierci tworzymy. My ich ostrzegamy. Jeśli oni zagłosują na tak, to ja, znany w internecie jako Aleksander Jabłonowski, chcę ich zabić! A dlaczego nie? Jestem przepełniony radosną nienawiścią i chcę ich śmierci! Śmierć wrogom ojczyzny.

"Śmierć, śmierć" - odpowiadał tłum. 

Zawiadomienie do prokuratury zapowiedział w tej sprawie poseł PO Paweł Olszewski. Powiadomienie śledczych zapowiedział też Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który zamieścił w sieci nagrania z marszu.

Zdjęcie ilustracyjne Uzbekistan. Matka wrzuciła trzylatkę do wybiegu dla niedźwiedzi

Zatrzymanie w Kaliszu

To kolejny raz, gdy Wojciech O. został zatrzymany przez policję - po antysemickim marszu w Kaliszu trafił do aresztu ze swoimi współpracownikami, m.in. z Marcinem O.  Wykrzykiwali obraźliwe hasła oraz spalili tekst Statutu Kaliskiego. Po wpłaceniu 20 tys. zł kaucji wyszedł na wolność.

Czytaj więcej: "Dziękuję, Boże, że nie stworzyłeś mnie Żydem". Teatr nienawiści "Jaszczura" trwa od lat

Więcej o: