Waldemar Kraska z COVID-19, zakazili się też ochroniarze Niedzielskiego

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska oraz oficerowie SOP ochraniający ministra zdrowia Adama Niedzielskiego zostali zakażeni koronawirusem - poinformowało w poniedziałek na Twitterze Ministerstwo Zdrowia.

"W związku z potwierdzeniem zakażenia koronawirusem u wiceministra Waldemara Kraski oraz oficerów SOP ochraniających ministra Adama Niedzielskiego kierownictwo Ministerstwa Zdrowia - mając na względzie zdrowie innych - powstrzymuje się od wszelkich kontaktów osobistych z osobami spoza MZ" - podał w poniedziałek resort.

Epidemia koronawirusa w Polsce

Minionej doby potwierdzono w Polsce 33 480 zakażeń koronawirusem - informuje Ministerstwo Zdrowia. Od wczoraj zmarły 33 zakażone osoby. Cztery osoby zmarły z powodu COVID-19, reszta miała choroby współistniejące.

W wyniku sekwencjonowania genomu koronawirusa w Polsce wykryto już 4 629 przypadków wersji omikron. To stanowi 60 procent wszystkich sekwencjonowanych próbek.

Zobacz wideo Jaka jest pozycja Polski w NATO? Gen. Gocuł: Utraciliśmy wiarygodność

W niedzielę wykonano w Polsce 106 663 testy na obecność koronawirusa. Najwięcej nowych zakażeń zdiagnozowano w województwach: śląskim - 5 502, mazowieckim - 4 978, i dolnośląskim - 3 363. Liczba ozdrowieńców w ciągu minionej doby wzrosła o 44 853 osoby. W sumie w naszym kraju jest 4 013 430 osób, które przeszły zakażenie koronawirusem. Od początku pandemii potwierdzono w Polsce 4 886 154 zakażenia koronawirusem. W tym czasie zmarły 105 194 zakażone osoby.

Autorka: Iwona Żurek (PAP).

Prezes PiS Jarosław Kaczyński. 43. posiedzenie Sejmu IX kadencji, Warszawa, 2 grudnia 2021"Lex Kaczyński" już leci do kosza. "Jak upadnie, to powiemy, że przecież chcieliśmy"

Więcej o: