Gdańsk. Biały proszek w kartonach z bananami jednej ze znanych sieci. Wezwano policję

Jak informują lokalne serwisy, w poniedziałek w kilku sklepach znanej sieci w Gdańsku i Starogardzie Gdańskim pracownicy dokonali niezwykłego odkrycia. Według doniesień w kartonach z bananami znaleziono biały proszek.

Do niecodziennego odkrycia doszło w sklepie jednej ze znanych sieci na terenie Gdańska, o czym poinformował m.in. serwis trojmiasto.pl. Dokonali go pracownicy, którzy zajmowali się rozładowywaniem bananów. Jak czytamy w materiale, chodzi o sklep przy ul. Platynowej. Następne paczki znalazły się w dostawie bananów w kilku innych sklepach na terenie Gdańska i Starogardu Gdańskiego.

Gdańsk. Biały proszek w kartonach z bananami. Nieoficjalnie: Może to być kokaina

Według doniesień RMF 24 pośród owoców znajdowały się paczki z białym proszkiem. "Jak nieoficjalnie dowiedział się dziennikarz RMF FM Piotr Bułakowski, może to być kokaina" - informuje serwis.

Więcej aktualnych informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl.

Sprawą zajmuje się obecnie policja oraz straż pożarna - konkretnie grupa chemiczna z Gdyni. Jak nieoficjalnie informuje trojmiasto.pl, zabezpieczono nawet kilkadziesiąt kilogramów substancji w kilku sklepach.

- Na miejscu pracują policjanci, którzy zabezpieczyli miejsce przewozowe i wykonują oględziny znalezionych substancji. Śledczy rozmawiają z pracownikami sklepu i ustalają okoliczności tego zdarzenia - potwierdza w rozmowie z trójmiejską Wyborczą podkom. Karina Kamińska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Ze względu na dobro śledztwa policja nie informuje na razie o jego postępach.

Zobacz wideo Przemycali narkotyki do Polski. Wśród przestępców było trzech policjantów

Narkotyki w bananach. Gdańsk nie jest pierwszy

To nie pierwszy raz, gdy nietypowe paczki pojawiły się w kartonach z bananami. Pod koniec grudnia ubiegłego roku informowaliśmy o podobnej sytuacji, która miała miejsce w Jaworznie. Początkowo pracownicy zauważyli tam jeden pakunek z podejrzaną substancją, ale wkrótce okazało się, że paczek jest łącznie siedem.

W czerwcu 2021 roku paczki kokainy znaleziono z kolei w dostawie bananów do hipermarketów Carrefour w Warszawie. Na początku odkryto je w placówce na Śródmieściu. Pracownicy sklepu o swoim odkryciu powiadomili policję, która zabezpieczyła łącznie 160 kg kokainy wartej ponad 30 mln złotych.

Jeszcze wcześniej, w sierpniu 2020 roku do jednej z dużej sieci supermarketów trafiło około 19 kg kokainy. Jej wartość rynkową oszacowano na pięć milionów złotych.

Więcej o: