Wzmianka o 30. finale WOŚP w "Wiadomościach" TVP. Adamczyk poświęcił akcji 20 sekund

"Wiadomości" TVP nie przemilczały 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wzmianka na temat największej akcji charytatywnej trwała w głównym wydaniu 20 sekund.

- Trwa 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na koncie fundacji jest ponad 78 mln zł. Podczas tegorocznej akcji około 120 tys. wolontariuszy zbiera pieniądze na wsparcie oddziałów okulistyki dziecięcej - przekazał widzom "Wiadomości" TVP Michał Adamczyk.

Zobacz wideo PGE przedstawia się jako "lider zielonej zmiany". A jak jest naprawdę?

Wzmianka na temat WOŚP w "Wiadomościach" TVP trwała 20 sekund

Finałowi WOŚP nie poświęcono pełnoprawnego materiału reporterskiego, a jedynie 20-sekundową wzmiankę pod koniec programu. Adamczyk podkreślił, że "gospodarzem i partnerem 30. finału jest jedna z komercyjnych stacji telewizyjnych". 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w niedzielę już po raz 30. Do 2016 roku finały WOŚP były transmitowane w TVP. Telewizja Polska przestała się angażować w WOŚP, gdy jej szefem został Jacek Kurski. 

30. finał WOŚP. Ile zebrano?

Zebrane podczas 30. finału WOŚP pieniądze zostaną przeznaczone na wsparcie dziecięcej okulistyki. Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem "Przejrzyj na oczy". O godzinie 21.30 zebrana kwota wynosiła 95,5 mln zł.

30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy30. finał WOŚP. W tym roku światełko do nieba z fajerwerkami

Każdy może wesprzeć WOŚP na różne sposoby. Tradycyjnie już na ulice wyjdą wolontariusze, którzy będą zbierać pieniądze do puszek, a w zamian za datki rozdawać serduszka. Jeśli ktoś nie chce wychodzić z domu lub nie spotka wolontariusza, może również wysłać SMSa o treści SERCE na numer 75565 lub wpłacić pieniądze do wirtualnej skarbonki. Jedną ze zbiórek dla WOŚP prowadzi Gazeta.pl:

Więcej o: