95-letnia wolontariuszka WOŚP. W internecie dzieli się radością życia i ma "Wielkie Marzenie"

Pani Anna Kusiak ma 95 lat, a od trzech aktywnie działa w mediach społecznościowych. W tym roku seniorka po raz drugi kwestuje dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Liczy, że uda się pobić zeszłoroczny rekord, kiedy do założonej przez nią skarbonki wpłynęło prawie 167 tys. złotych.

Instagramowy profil pani Anny "Życie zaczyna się po 90" śledzi ponad 80 tys. osób. Seniorka opowiada tam o swoim codziennym życiu w Wielkiej Brytanii, dokąd wyemigrowała 10 lat temu. Wspomina także lata młodości i chętnie zabiera głos w bieżących, istotnych społecznie sprawach.

Zobacz wideo Dymna: Gdyby Orkiestra nie była uczciwa, dawno by jej nie było

To już jej druga zbiórka na rzecz WOŚP. Przed rokiem do skarbonki 95-letniej instagramerki trafiło aż 166 tys. 750 zł. Pani Anna ma nadzieję pobić ten wynik i wesprzeć fundację z jeszcze większą kwotą. "Pamiętajcie - skończone 95 lat nie przeszkadza w tym, by dalej marzyć i snuć plany. I również takim Moim Wielkim Marzeniem jest, by udało się pobić Zeszłoroczny Rekord - by udało się zebrać jeszcze Większą Kwotę" - napisała w jednym z postów.

Więcej wiadomości o WOŚP znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

30. finał WOŚP. Na jednej z aukcji wyjątkowa poduszka od 97-letniej pani Janiny 97 lat i ogromne serce. Wcześniej szyła maseczki, a teraz gra z WOŚP

Dlaczego pani Anna wspiera WOŚP?

"Kiedy zdecydowałam, że zostanę Wolontariuszką WOŚP, również chciałam wyrazić moją ogromną wdzięczność za Wszystko, co już do tej pory zrobił Jurek Owsiak i fundacja i za to, czego Oni chcą dokonać jeszcze. Brawo, brawo, brawo" - pisze pani Anna na Instagramie.

30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 30. finał WOŚP. W tym roku światełko do nieba z fajerwerkami

Dodaje, że jej wielką inspiracją jest sir Thomas Moore, nieżyjący już stuletni brytyjski weteran II wojny światowej, który w 2020 r. postanowił 100 razy okrążyć swój dom przy pomocy balkonika i zebrać w ten sposób pieniądze na walkę ze skutkami pandemii. Osiągnął swój cel - gdy media nagłośniły akcję, na konto zbiórki wpłynęły 33 mln funtów, które zostały przekazane ochronie zdrowia. Skarbonkę pani Anny Kusiak na rzecz WOŚP można zasilić pod TYM linkiem.

 

30. finał WOŚP. Jaki jest cel tegorocznej edycji?

To już 30. finał WOŚP. W 2022 r. główne hasło akcji brzmi "Przejrzyj na oczy" i nawiązuje do sprzętu okulistycznego, który zostanie zakupiony z pieniędzy zebranych podczas tegorocznego finału. Orkiestra zamierza podwyższyć standardy diagnostyki i leczenia wzroku dzieci.

Sprzęt podarowany przez WOŚP (zdjęcie ilustracyjne) Ile pieniędzy zebrała WOŚP w 2021 r.? 30. finał z rekordem? Owsiak podał kwotę

Siema! Gazeta.pl kolejny już raz gra #JedenDzieńDłużej dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każde dodatkowe wsparcie dla tej akcji jest bezcenne. Licytujcie i kwestujcie razem z nami!

Więcej o: