30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku światełko do nieba z fajerwerkami

Kulminacyjnym momentem 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy było tradycyjnie Światełko do nieba. Tym razem w pokazie wykorzystano materiały piorotechniczne.

Światełko do nieba to tradycyjnie kulminacyjny moment finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W 2019 roku Jerzy Owsiak zdecydował, że - inaczej niż w latach ubiegłych - podczas spektakularnego pokazu nie pójdą w ruch fajerwerki. Wówczas skorzystano z laserów. Inaczej było podczas 30. finału WOŚP. O godz. 20, tuż po występie Voo Voo, rozpoczął się kilkuminutowy pokaz pirotechniczny. 

30. finał WOŚP. Światełko do nieba rozbłysło

"O godzinie 20:00 w finałową niedzielę zapraszamy wszystkich do udziału w happeningu 'światełko do nieba'. W tej jednej chwili prosimy wszystkich, którym bliskie są idee WOŚP, o wysłanie w stronę nieba, czyli w kierunku Dobrych Aniołów, światełka w postaci np. zapalonej zapałki, świeczki, pochodni czy sztucznych ogni" - informowała wcześniej na stronie WOŚP. 

W tym roku finał WOŚP odbywa się pod hasłem "Przejrzyj na oczy". Zebrane pieniądze zapewnią wsparcie okulistyki dziecięcej i podwyższą standardy diagnostyki i leczenia wzroku dzieci. Zbiórką zajmą się m.in. wolontariusze, którzy wyjdą na ulice miast w całej Polsce. Organizację można też wesprzeć poprzez licytacje na aukcjach internetowych. 

Do godziny 20.30 WOŚP zebrała 88 mln zł.

Zobacz wideo Dopłacimy do spółek górniczych 31 mld zł. Bilewska: Wszyscy na tym stracimy

---

Siema! Gazeta.pl kolejny już raz gra #JedenDzieńDłużej dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każde dodatkowe wsparcie dla tej akcji jest bezcenne. Licytujcie i kwestujcie razem z nami!

Więcej o: