Pogoda na dziś - poniedziałek 31 stycznia. Spadnie śnieg. IMGW ostrzega przed oblodzeniami

Pogoda na dziś - poniedziałek 31 stycznia. W przeważającej części kraju maksymalna temperatura powietrza będzie powyżej zera. W całej Polsce lokalnie mogą wystąpić opady śniegu. IMGW ostrzega - w niektórych regionach pojawią się oblodzenia, a na drogach zrobi się niebezpiecznie.

W poniedziałek 31 stycznia pogoda zapowiada się pochmurnie w niemal całej Polsce. Na przejaśnienia mogą liczyć jedynie mieszkańcy północnego wschodu, gdzie już przed południem słońce wyłoni się zza chmur. W całym kraju może spaść śnieg oraz śnieg z deszczem. 

Zobacz wideo Rząd chce uwolnić się od "węglowego balastu". Ekspertka komentuje

Pogoda na dziś - poniedziałek 31 stycznia. Temperatura maksymalna do trzech stopni Celsjusza

W poniedziałek w przeważającej części Polski maksymalna temperatura powietrza będzie powyżej 0 stopni Celsjusza. Jedynie w Suwałkach (gdzie będzie najzimniej) wyniesie ona -1 stopni Celsjusza. O jeden stopień cieplej, czyli 0 stopni Celsjusza na termometrach zobaczą mieszkańcy Białegostoku, Kielc, Lublina i Olsztyna.

Jeden stopień na plusie z kolei w Katowicach, Łodzi, Rzeszowie i Warszawie. Dwa stopnie powyżej zera pokażą termometry w Bydgoszczy, Gdańsku, Gorzowie Wielkopolskim, Koszalinie, Krakowie, Poznaniu, Szczecinie czy Toruniu. Najcieplej, bo trzy stopnie Celsjusza w Opolu, Wrocławiu i Zielonej Górze.

Pogoda na dziś - poniedziałek 31 stycznia. Temperatura powietrza w PolscePogoda na dziś - poniedziałek 31 stycznia. Temperatura powietrza w Polsce Fot.: Gazeta.pl.

Więcej informacji na temat prognozy pogody znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

USA. W Pittsburgu runął mostUSA. W Pittsburgu runął most. Na kilka godzin przed przyjazdem Bidena [ZDJĘCIA]

Pogoda na dziś - poniedziałek 31 stycznia. 

Z południowego zachodu w stronę północnego wschodu od rana przesuwać się będzie strefa opadów. Z map pogodowych windy wynika, że opady śniegu oraz śniegu z deszczem potowarzyszą nam przez cały dzień. Najintensywniejszych opadów możemy spodziewać się w górach. 

Zgodnie z prognozą zagrożeń Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w niektórych regionach pojawią się oblodzenia. Ostrzeżenia pierwszego stopnia mogą zostać wydane dla województwa zachodniopomorskiego oraz pomorskiego. Kierowcom przypominamy, by zachowali szczególną ostrożność na drogach i dostosowali jazdę do warunków pogodowych. 

Auto zniszczone przez wichurę (zdjęcie ilustracyjne)Wichury w całej Polsce. Na jadący samochód spadło drzewo, nie żyje jedna osoba

Niżowa pogoda z dużym zachmurzeniem, utrzymującym się dość silnym wiatrem oraz opadami śniegu sprawią, że warunki biometeorologiczne na ogół będą niekorzystnie wpływać na organizm człowieka. Na północy oraz północnym wschodzie warunki mogą przejściowo osłabnąć do obojętnych.

Siema! Gazeta.pl kolejny już raz gra #JedenDzieńDłużej dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każde dodatkowe wsparcie dla tej akcji jest bezcenne. Licytujcie i kwestujcie razem z nami!

Więcej o: