Podlaskie. Zderzenie dwóch ciężarówek na DK8. Jeden pojazd spłonął, jest ofiara śmiertelna

Do tragicznego zdarzenia drogowego doszło na DK8 w województwie podlaskim. W niedzielę po godzinie 7 w okolicach miejscowości Stok czołowo zderzyły się dwie ciężarówki. Jeden z pojazdów się zapalił. Zginął kierowca.

W niedzielę w województwie podlaskim doszło do tragicznego w skutkach wypadku - poinformowała Komenda Wojewódzka Państwowe Straży Pożarnej w Białymstoku. Z samego rana w Stoku w gminie Korycin zderzyły się dwie ciężarówki. Jeden z kierowców zmarł.

Zobacz wideo Wyprzedzał traktor tirem. Od ręki dostał 5 tys. zł mandatu - wideo policji

Zderzenie dwóch ciężarówek na DK8. Przyczyną wypadku okazał się wiatr

Jak podaje portal bialystokonline.pl, do wypadku doszło w niedzielę po godzinie 7 rano. Na drodze krajowej nr 8, niecałe dwa kilometry od Korycina, doszło do zderzenia dwóch ciężarówek. "Okazało się, że silny, boczny wiatr był przyczyną niekontrolowanego poślizgu ciężarówki z naczepą na rumuńskich numerach, na skutek czego zestaw złożył się w tzw. 'scyzoryk', a ciągnik wylądował w rowie" - czytamy na profilu OSP Krukowszczyzna na Facebooku.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

PakistanPakistan. Burza śnieżna zabiła 21 osób. Ogłoszono stan klęski żywiołowej

"Kierowca, który najprawdopodobniej przyczynił się do tragicznego zdarzenia, wyprzedzając pod górkę, na podwójnej ciągłej i na skrzyżowaniu, zginął na miejscu. Drugi z kierowców, z poważnymi obrażeniami ciała, ale przytomny, został przetransportowany do szpitala w Białymstoku" - podaje OSP Krukowszczyzna.

DK8. Jedna z ciężarówek stanęła w płomieniach

Portal poranny.pl poinformował, że po zderzeniu dwóch ciężarówek, jedna z nich stanęła w płomieniach. Choć drugi pojazd przewoził łatwopalne środki chemiczne, nie uległy one zapłonowi. Jeden z kierowców zmarł.

Zdjęcie ilustracyjneNietrzeźwy 32-latek jechał rowerem. Zapłaci 2,5 tys. złotych

Na miejscu zdarzenia pracowało 19 jednostek straży pożarnej. Pojawiły się również utrudnienia na drodze, które miały potrwać do kilku godzin. Policja wprowadziła objazdy dla samochodów drogami lokalnymi. Dla samochodów ciężarowych objazdy obowiązywały od strony Białegostoku przez Sokółkę (DK 19) - Sokolany (DW 673) - Korycin (DW 671), od strony Augustowa przez Grajewo (DK 61) - Mońki - Białystok (DK 65).

Siema! Gazeta.pl kolejny już raz gra #JedenDzieńDłużej dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każde dodatkowe wsparcie dla tej akcji jest bezcenne. Licytujcie i kwestujcie razem z nami!

Więcej o: