97 lat i ogromne serce. Pani Janina wcześniej szyła maseczki, a teraz znów gra razem z WOŚP

97-letnia pani Janina może zawstydzić niejednego. W 2020 roku, kiedy wybuchła pandemia koronawirusa, szyła maseczki dla medyków. Dziś - już drugi rok z rzędu - w ramach 30. finału WOŚP - możecie kupić uszyte przez nią ogromne serce z ręcznym haftem.

>>>SIEMA! ZAPRASZAMY NA RELACJĘ Z 30. FINAŁU WOŚP NA GAZETA.PL<<<

Na aukcjach 30. finału WOŚP, który wystartował 30 stycznia po godzinie ósmej rano, nie brak interesujących przedmiotów. Do wygrania w tym roku są m.in. hulajnoga Donalda Tuska, możliwość zostania bohaterem książki Remigiusza Mroza, makowiec od prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego czy Poloneza CARO. Więcej licytacji w poniższym tekście oraz POD TYM LINKIEM.

WOŚP. Na jednej z aukcji wyjątkowa poduszka od 97-letniej pani Janiny

Na jednej z aukcji pojawiła się wyjątkowa poduszka w całości zaprojektowana i wykonana przez 97-letnią panią Janinę. Z jednej strony znajduje się napis "30. finał WOŚP", z drugiej zaś został wyhaftowany zmodyfikowany przez babcię Janinę cytat Adama Mickiewicza. Zamiast "Miej serce i patrzaj w serce" na poduszce widnieje napis "Miej serce i kochaj sercem".

Jak czytamy w opisie aukcji, pani Janina "jest wielu osobom dobrze znana z początków pandemii, kiedy to w marcu 2020 roku postanowiła wspomóc służbę zdrowia, szyjąc maseczki dla medyków. Rok później zdecydowała się włączyć w 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i przekazała na licytację kopertę na chusteczki, która została wylicytowana za ponad 500 zł oraz fartuszek i kapcie, które zostały wylicytowane aż za 3000 zł".

Poduszka uszyta w tym roku przez panią Janinę już teraz jest warta 3050 złotych (stan na 30 stycznia, na godzinę 11:30). Jeśli chcecie ją zdobyć, możecie to zrobić TUTAJ.

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo WOŚP gra nieprzerwanie od 1992 roku. Za co licytujący płacili najwięcej?

30. finał WOŚP. Na co pójdą pieniądze zebrane przez Jurka Owsiaka i jego wolontariuszy?

"Przejrzyj na oczy" - to hasło tegorocznego 30. już finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zebrane pieniądze wesprą okulistykę dziecięcą. WOŚP planuje zakup sprzętów takich jak m.in.:

  • angiograf dwupłaszczyznowy do leczenia siatkówczaka - najczęstszego nowotworu złośliwego gałki ocznej u dzieci,
  • oftalmoskopy do badania dna oka,
  • lampy szczelinowe do diagnostyki przedniego odcinka oka,
  • tonometry do pomiaru ciśnienia śródgałkowego (rogówki i soczewki),
  • synoptofory do pomiaru kąta zeza,
  • urządzenia OCT do bezinwazyjnej diagnostyki schorzeń,
  • tomografia dna oka,
  • mikroskopy,
  • stoły operacyjne.

Co roku WOŚP zbiera rekordową sumę pieniędzy. W roku 2021 udało się zgromadzić 210 813 830 zł, które zostały przeznaczone na nowoczesny sprzęt dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Owsiak uważa jednak, że teraz będzie nieco inaczej. - Nie będzie żadnego rekordu. Polacy naprawdę dostali mniej pieniędzy. Ludzie chętnie się dzielą, Polacy chętnie pomagają, ale tak samo, jak ja są wkurzeni, że ich uczciwie zarobione pieniądze są im wyrywane - powiedział w rozmowie z Onetem.

---

Siema! Gazeta.pl kolejny już raz gra #JedenDzieńDłużej dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każde dodatkowe wsparcie dla tej akcji jest bezcenne. Licytujcie i kwestujcie razem z nami!

Więcej o: