Siema! Już dziś 30. finał WOŚP. Zebrane pieniądze wesprą okulistykę dziecięcą. Jak można pomóc?

W niedzielę odbędzie się 30 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zebrane podczas wydarzenia pieniądze zostaną przekazane na dziecięcą okulistykę. Gdzie można oglądać finał WOŚP? Jak można wesprzeć akcję?

>>>SIEMA! ZAPRASZAMY NA RELACJĘ Z 30. FINAŁU WOŚP NA GAZETA.PL<<<

"Przejrzyj na oczy" - to hasło tegorocznego 30. już finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zebrane pieniądze wesprą okulistykę dziecięcą. WOŚP planuje zakup sprzętów takich jak m.in.: 

  • angiograf dwupłaszczyznowy do leczenia siatkówczaka - najczęstszego nowotworu złośliwego gałki ocznej u dzieci,
  • oftalmoskopy do badania dna oka,
  • lampy szczelinowe do diagnostyki przedniego odcinka oka,
  • tonometry do pomiaru ciśnienia śródgałkowego (rogówki i soczewki),
  • synoptofory do pomiaru kąta zeza,
  • urządzenia OCT do bezinwazyjnej diagnostyki schorzeń,
  • tomografia dna oka,
  • mikroskopy,
  • stoły operacyjne.
Zobacz wideo Jurek Owsiak: Połowa wpłacających na WOŚP to wyborcy PiS

Co roku WOŚP zbiera rekordową sumę pieniędzy - w ubiegłym udało się zgromadzić 210 813 830 zł, które zostały przeznaczone na nowoczesny sprzęt dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Jednak Jerzy Owsiak uważa, że teraz będzie nieco inaczej. - Nie będzie żadnego rekordu. Polacy naprawdę dostali mniej pieniędzy. Ludzie chętnie się dzielą, Polacy chętnie pomagają, ale tak samo, jak ja są wkurzeni, że ich uczciwie zarobione pieniądze są im wyrywane - powiedział w rozmowie z Onetem.

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Jerzy OwsiakWOŚP, a Polski Ład. Owsiak: Nie będzie rekordu. Polacy dostali mniej pieniędzy

Jak można wesprzeć WOŚP?

Każdy może wesprzeć WOŚP na różne sposoby. Tradycyjnie już na ulice wyjdą wolontariusze, którzy będą zbierać pieniądze do puszek, a w zamian za datki rozdawać serduszka. Jeśli ktoś nie chce wychodzić z domu lub nie spotka wolontariusza, może również wysłać SMSa o treści SERCE na numer 75565 lub wpłacić pieniądze do wirtualnej skarbonki. Jedną ze zbiórek dla WOŚP prowadzi Gazeta.pl:

Można także wziąć udział w licytacjach. Do wygrania w tym roku są m.in. hulajnoga Donalda Tuska, możliwość zostania bohaterem książki Remigiusza Mroza, makowiec od prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego czy Poloneza CARO. Więcej licytacji w poniższym tekście oraz POD TYM LINKIEM.

Serduszka Wielkiej Orkiestry Świątecznej PomocyHulajnoga Tuska, obraz namalowany przez konia. Trwają licytacje dla WOŚP

Finał WOŚP można będzie oglądać w TVN oraz TVN24, a także na serwisie YouTube. Relacja będzie również dostępna na portalu Gazeta.pl.

Więcej o: