Pogoda na dziś - niedziela 30 stycznia. Synoptycy ostrzegają, będzie niebezpiecznie

W niedzielę pogoda nie będzie obiecująca. Synoptycy zapowiadają duże zachmurzenie niemal w całej Polsce. Lokalnie pojawiać się będą jednak przejaśnienia. Tego dnia pojawią się również opady deszczu ze śniegiem oraz krupa śnieżna.

Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w niedzielę Polska znajdować się będzie pod wpływem niżu przemieszczającego się znad Łotwy nad Rosję. Z północnego zachodu, za frontem chłodnym, napłynie chłodne powietrze polarne morskie. Zapowiadany jest również gwałtowny wzrost ciśnienia.

Zobacz wideo Globalne ocieplenie. "Pogoda zwariowała nie bez powodu. Mamy kryzys klimatyczny"

Pogoda na niedzielę. Na północnym zachodzie nawet 7 stopni na plusie

W niedzielę niemal w całym kraju możemy spodziewać się opadów deszczu i śniegu. Na mapie pogodowej zdecydowanie wyróżnia się jednak Szczecin, gdzie termometry wskażą aż 7 stopni na plusie. Poza tym, w województwie zachodniopomorskim będzie częściowo słonecznie. O jeden stopień mniej, czyli 6 stopni, wskażą termometry w Bydgoszczy, Wrocławiu, Poznaniu oraz w Zielonej Górze. 5 stopni mogą spodziewać się mieszkańcy Gdańska. 4 stopnie wskazywać będą termometry w Warszawie, Łodzi, Krakowie oraz Katowicach. 3 stopnie ciepła wskażą termometry w Lublinie oraz Rzeszowie. 2 stopnie na termometrach w Olsztynie, Białymstoku oraz Kielcach.

PogodaPogoda Fot. Gazeta.pl

Pogoda. Opady śniegu, deszcz oraz burze

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują, że w niedzielę na północy kraju będzie pochmurno. Pojawią się również deszcz ze śniegiem, burze i silny wiatr, który nad morzem może osiągnąć prędkość nawet do 120 km/h. "Wraz ze zmianą kierunku wiatru z zachodniego na północny prognozowane są gwałtowne wahania przy przekroczonych stanach ostrzegawczych i alarmowych na stacjach wodowskazowych położonych na Wybrzeżu, w Zatoce Gdańskiej, Zalewie Wiślanym i Szczecińskim oraz na Żuławach" - czytamy na stronie IMGW.

PakistanPakistan. Burza śnieżna zabiła 21 osób. Ogłoszono stan klęski żywiołowej

Na zachodzie większe przejaśnienia. Rano pojawią się przelotne opady deszczu ze śniegiem lub krupy śnieżnej. Możliwe również  krótkotrwałe burze. W centralnej Polsce oraz na wschodzie synoptycy prognozują przelotne opady deszczu ze śniegiem i śnieg. Niewykluczone, że pojawią się też burze.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Alert RCB przed silnym wiatrem dla całej PolskiAlert RCB dla całej Polski. Wiatr do 130 kilometrów na godzinę

Na południu mogą wystąpić opady deszczu ze śniegiem i śnieg. W Sudetach porywy wiatru osiągną nawet do 140 km/h. Będzie również pochmurno bez większych szans na przejaśnienia.

Siema! Gazeta.pl kolejny już raz gra #JedenDzieńDłużej dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każde dodatkowe wsparcie dla tej akcji jest bezcenne. Licytujcie i kwestujcie razem z nami!

Więcej o: