Kalisz. Ośmiolatek ugodzony nożem przez matkę. Kobieta przyznała się do winy

W czwartek 27 stycznia przy ulicy Zamkowej w Kaliszu ośmioletni chłopiec został ugodzony nożem przez własną matkę. Dziecko trafiło do szpitala w stanie ciężkim. Jak poinformowała policja, kobieta przyznała, że chciała pozbawić je życia.

Ośmioletni chłopiec z poważnymi ranami kłutymi został przyjęty na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. Ludwika Perzyny w Kaliszu w czwartek. Jego stan początkowo był ciężki, obecnie jest już stabilny. Ranna była również matka dziecka - informował portal kalisz.naszemiasto.pl. 

Zobacz wideo Wyprzedzał traktor tirem. Od ręki dostał 5 tys. zł mandatu - wideo policji

Kalisz. Matka przyznała, że próbowała zabić swojego ośmioletniego syna

Jak podaje "Dziennik Zachodni", matka przyznała po ataku, że działała z zamiarem zabicia syna. W piątek kobiecie postawiono zarzuty, "że działając z zamiarem ewentualnym, usiłowała pozbawić życia małoletniego syna w wieku lat ośmiu poprzez kilkukrotne zadanie ciosów nożem".

Jak podaje TVN 24, "zdaniem śledczych zachowanie kaliszanki najprawdopodobniej wskazuje na załamie nerwowe. Podejrzana nie potrafiła bowiem podać powodu swojej agresji". W sobotę ma odbyć się posiedzenie w sprawie jej aresztowania w związku z grożącą jej wysoką karą.

Tragedia w Kaliszu. Ośmiolatek trafił do szpitala z ranami kłutymi klatki piersiowej

Do tragicznego zdarzenia doszło w czwartek rano, około godziny 7 w Kaliszu. 33-letnia kobieta po ugodzeniu nożem swojego syna, sama zadała sobie kilka ran. Ze względu na rany cięte, oboje zostali przetransportowani do kaliskiego szpitala.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

- Chłopiec był przytomny. Zajęli się nim chirurg i anestezjolog. Lekarze zaopatrzyli mu odmę - przekazał Paweł Gawroński, rzecznik kaliskiego szpitala. Jak dodał, ostatecznie ośmiolatek został przekazany do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie obecnie przebywa. Jego stan jest stabilny, choć jak zastrzegają lekarze, trudno mówić o konkretnych rokowaniach dotyczących zdrowia chłopca.

Matka chłopca również trafiła na SOR, gdzie opatrzono jej rany. Obecnie przebywa na chirurgii, a jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

***

Potrzebujesz pomocy psychologicznej?

Potrzebujesz pomocy psychologicznej? Nie wahaj się po nią zwrócić. Poniżej lista z numerami telefonów, pod które mogą dzwonić osoby chcące uzyskać pomoc (przytaczamy ją za biurem RPO):

  • 800 220 280 telefon zaufania Fundacji Znajdź Pomoc (od poniedziałku do piątku w godzinach 17.00-20.00) dla osób w kryzysie psychicznym związanym z pandemią koronawirusa;
  • 800 100 102 infolinia wsparcia psychologicznego uruchomiona przez Wojska Obrony Terytorialnej (7 dni w tygodniu, w godzinach 8:00-20:00, bezpłatna);
  • 22 230 22 07 linia wsparcia psychologicznego prowadzona przez Polski Czerwony Krzyż (codziennie w godzinach 10.00-22.00) - pracownicy świadczą pierwszą pomoc psychologiczną poprzez rozmowę i działania psychoedukacyjne;
  • 116 111 - Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży, kontakt pod bezpłatnym numerem telefonu 116 111. Swój problem możesz też opisać w wiadomości;
  • 510 260 554 lub 517 360 159 linia wsparcia Mokotowskiego Centrum Zdrowia Psychicznego prowadzona przez Instytut Psychiatrii i Neurologii (od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-15.00).
Więcej o: