Wieluń. Radni nie chcą w mieście gali MMA-VIP Marcina Najmana. Jednogłośny sprzeciw

Radni Wielunia jednogłośnie opowiedzieli się przeciw zorganizowaniu w mieście gali MMA-VIP 4, promowanej przez byłego szefa mafii pruszkowskiej Andrzeja Zielińskiego, pseudonim "Słowik".

"21 radnych było za przyjęciem uchwały zobowiązującej burmistrza Wielunia do wycofania się z umowy na organizację gali MMA-VIP" - poinformował w czwartek Krzysztof Stanowski z Kanału Sportowego na You Tube.

Burmistrz Wielunia Paweł Okrasa próbował przekonać radnych, że podpisanych umów należy dotrzymywać. Niemniej jednomyślność radnych zaskoczyła Okrasę, bo ma w radzie wspierający go klub samorządowców. "Uchwała jest jedynie intencyjna, a więc burmistrz nie jest zobligowany do wykonania woli radnych. Okrasa zapowiadał w czasie sesji, że podtrzymuje stanowisko o wynajęciu hali na galę" - podał Onet.

Zobacz wideo Kulisy ostatniej walki Marcina Najmana! Powiedział dość

Wieluń. Kontrowersje wokół gali MMA-VIP 4 Marcina Najmana. Burmistrz Okrasa w ogniu krytyki

Federacja, której prezesem jest Marcin Najman, pięściarz, zawodnik MMA i kick-bokser, planuje zorganizować galę MMA-VIP 4. 8 stycznia, jako "bossa" imprezy Najman przedstawił Andrzeja Zielińskiego ps. "Słowik", czyli byłego szefa mafii pruszkowskiej. "Słowik" wiele lat spędził w więzieniu. Ma na koncie włamania, kradzieże, oszustwa, fałszerstwa, ściąganie haraczy i wymuszenia, a także kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą o charakterze zbrojnym.

Marcin Najman i 'Słowik'Najman "promuje" byłego bossa mafii. "Dla sławy zrobi wszystko"

Po tej informacji Kielce nie zgodziły się udostępnić miejskiej hali na galę. Odmówiły także władze Pruszkowa. 20 stycznia Marcin Najman udostępnił nagranie, w którym zapowiedział, że sportowa impreza odbędzie się 5 marca w Wieluniu. Na dowód pokazał podpisaną umowę wynajmu wieluńskiej hali.

Więcej informacji z kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Na burmistrza miasta Pawła Okrasę spadła za to fala krytyki ze strony polityków i dziennikarzy, w tym m.in. Krzysztofa Stanowskiego. Stanowski zapytał władze Wielunia na Twitterze: "Czy to prawda, że wasze miasto zhańbi się organizacją gali, której twarzą jest były szef mafii pruszkowskiej, Andrzej Z. 'Słowik'?". Dodał, że chętnie poznałby opinię mieszkańców i radnych.

PakistanPakistan. Burza śnieżna zabiła 21 osób. Ogłoszono stan klęski żywiołowej

Paweł Okrasa, burmistrz Wielunia: Przestępca, który odbył karę, ma prawo żyć jak uczciwy obywatel. A umów należy dotrzymywać

Na komentarz Stanowskiego odpowiedział wywołany Paweł Okrasa. Burmistrz Wielunia zamieścił na YouTubie filmik, w którym stwierdził, że "nawet największy przestępca, który odbył karę, został przez organy państwa wypuszczony na wolność, ma prawo żyć jak uczciwy, normalny obywatel". - Każdy ma do tego prawo, nawet za najcięższe przewinienia - powiedział Okrasa, powołując się na "chrześcijańskie przebaczenie". Burmistrz zapewniał, że nie zamierza wycofać się z umowy. - Mówimy o pewnej umowie na ustalonych zasadach i tej umowy należy dotrzymać - podkreślił.

W środę Stanowski pojawił się w Wieluniu, gdzie spotkał się z Okrasą, by przekonać go, że miasto powinno zrezygnować z udostępnienia hali. Wcześniej przed Urzędem Miejskim zebrali się mieszkańcy Wielunia oraz zwolennicy Najmana. W słowną utarczkę między nim a Stanowskim wmieszała się jedna z mieszkanek. - Jako wielunianie jesteśmy na ustach całej Polski. Wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd, żebyśmy my, wielunianie, musieli oczyszczać się z tego szamba. [...] To jest dla nas hańba! - stwierdziła kobieta.

Protest mieszkańców Wielunia przed galą MMA-VIP 4Burmistrz Wielunia podjął decyzję ws. gali Najmana. "To jest hańba. Wstyd!"

Siema! Gazeta.pl kolejny już raz gra #JedenDzieńDłużej dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każde dodatkowe wsparcie dla tej akcji jest bezcenne. Licytujcie i kwestujcie razem z nami!

Więcej o: