Pogoda na dziś - piątek 28 stycznia. Zamiecie, intensywne opady śniegu, oblodzenie - IMGW ostrzega

Pogoda na dziś - piątek 28 stycznia. Mimo że w ciągu dnia w piątek wartości na termometrach będą dodatnie, wiele wskazuje na to, że warunki pogodowe nie będą zbyt dogodne. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przygotował szereg ostrzeżeń i prognoz alertów meteorologicznych.
Zobacz wideo Polski Ład a koszty uzyskania przychodu. Kto straci? Ekspert odpowiada

W czwartek 27 stycznia temperatura w całej Polsce w ciągu dnia ponownie nie spadnie poniżej zera. Dodatkowo mieszkańcy zachodniej połowy kraju będą mogli liczyć na rozpogodzenie.

Zdjęcie ilustracyjnePrognoza zagrożeń IMGW. W sobotę pomarańczowe alerty niemal w całej Polsce

Pogoda na piątek. W ciągu dnia na termometrach od 2 do 6 stopni

Pogoda na piątek 28 stycznia 2022 rokuPogoda na piątek 28 stycznia 2022 roku Fot. Gazeta.pl

28 stycznia w ciągu dnia wartości na termometrach w całym kraju będą wahać się między 2 a 6 stopniami Celsjusza. Nie da się jednak ukryć, że mieszkańcy zachodniej połowy Polski będą mogli liczyć na dogodniejsze warunki pogodowe - nie tylko wyższą temperaturę, ale i przejaśnienia. Praktycznie w całym kraju prognozowane są jednak opady śniegu i deszczu ze śniegiem.

Więcej informacji pogodowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W Szczecinie, Zielonej Górze i Wrocławiu w piątek w ciągu dnia możemy spodziewać się do 6 stopni. Nieco chłodniej będzie na Pomorzu i w centralnej Polsce. W Trójmieście, Bydgoszczy, Poznaniu i Łodzi na termometrach zobaczymy 4 stopnie, w Warszawie natomiast 3. Najchłodniej będzie na południu oraz wschodzie kraju. W Olsztynie, Białymstoku, Lublinie, Kielcach, Rzeszowie, Krakowie i Katowicach możemy spodziewać się zaledwie 2 stopni na plusie.

śnieg (zdjęcie ilustracyjne)Pogoda na luty. Czekają nas całodobowe mrozy, wahania temperatur i burze

IMGW ostrzega: W piątek możliwe, oblodzenie, zamiecie śnieżne

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne dla większości kraju. Wszystkie województwa za wyjątkiem pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego oraz częściowomazowieckiego i lubelskiego obowiązują (do godzin porannych lub popołudniowych) alerty pierwszego stopnia dotyczące silnego wiatru. W powiecie lubańskim, lwóweckim, karkonoskim, Jeleniej Górze, kamiennogórskim, wałbrzyskim, Wałbrzychu i kłodzkim do godziny 14:00 obowiązują natomiast ostrzeżenia drugiego stopnia przed zamieciami śnieżnymi.

IMGW przygotował jednak także prognozę zagrożeń meteorologicznych, według której w piątek spodziewać możemy się także oblodzenia na terenie większości kraju (także w województwie pomorskim, warmińsko-mazurskim i podlaskim), zamiecie śnieżne objąć mogą także tereny od Jastrzębia-Zdroju, przez Bielsko-Białą, Nowy Sącz i Krosno, po Ustrzyki Dolne. Dla tego samego obszaru przepowiadane są intensywne opady śniegu. Wiatr spodziewany jest natomiast na terenie południowej połowy Polski.

***

Gazeta.pl kolejny już raz gra #JedenDzieńDłużej dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każde dodatkowe wsparcie dla tej akcji jest bezcenne. Licytujcie i kwestujcie razem z nami.

Więcej o: