Rozłam w Ordo Iuris. Tymoteusz Zych i jego współpracownicy odchodzą. Stworzyli think tank Logos

Wiceprezes Ordo Iuris Tymoteusz Zych oraz kilku jego współpracowników odeszło z instytutu. Były wiceprezes Ordo Iuris jest członkiem nowego think tanku Logos, którego inaugurację zaplanowano na piątek.

"Do niedawna pełniłem funkcję wiceprezesa Instytutu Ordo Iuris. Wraz ze mną z pracy w tej organizacji zrezygnowało kilkanaście innych osób, które miały zupełnie inną od obecnego kierownictwa wizję przyszłości organizacji" - napisał w liście skierowanym do redakcji portalu dziennik.pl były wiceprezes Ordo Iuris Tymoteusz Zych.

Zobacz wideo Nowelizacja ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie była pisana przez Ordo Iuris? Bodnar komentuje

Tymoteusz Zych:  Nie wypieram się swojego zaangażowania w Instytut Ordo Iuris

Do listu Tymoteusza Zycha odniosła się fundacja Ordo Iuris. "Z przykrością przeczytaliśmy o liście dr. Zycha skierowanym do prasy. Szanując prywatność byłego wiceprezesa, nie komentujemy przyczyn jego rezygnacji złożonej i przyjętej w październiku 2021 roku. Dr Zych zakończył też swą misję w siedmiu innych podmiotach. Z nim odeszło dwóch pracowników i stażysta" - przekazała fundacja. Instytut Ordo Iuris od listopada 2021 roku jest kierowany przez pięcioosobowy zarząd, w skład którego wchodzą: mec. Magdalena Majkowska, Łukasz Bernaciński, mec. Rafał Dorosiński. Wiceprezesem zarządu została Monika Leszczyńska, od sześciu lat dyrektorka ds. członkostwa - przedstawicielka darczyńców i członków kręgu przyjaciół Ordo Iuris w zarządzie, a prezesem zarządu niezmiennie jest mec. Jerzy Kwaśniewski, informuje fundacja.

Donald Tusk na warszawskiej manifestacji pod hasłem 'Ani jednej więcej'"Ani jednej więcej!". Politycy na Marszu dla Izy. "Oburzenie nas jednoczy"

"Gazeta Wyborcza" skontaktowała się z Tymoteuszem Zychem i zapytała o powody jego odejścia z Ordo Iuris. - Mieliśmy różne wizje z prezesem Jerzym Kwaśniewskim. Oczywiście jego wizje są całkowicie uprawnione. Jestem zwolennikiem wolności słowa. Nie wypieram się swojego zaangażowania w Instytut Ordo Iuris, które trwało przez lata. Ale zawsze chciałem działać w stylu think tanku. Jestem zwolennikiem szerszego profilu, który obejmuje szerszy zakres pomocy prawnej i analityczny - wyjaśnił. 

Barbara NowakKontrola u Barbary Nowak. "Informacje pozyskano z Ordo Iuris"

Think tank Logos. "Chcemy działać na rzecz dobrej debaty publicznej"

W piątek o godzinie 11 odbędzie się inauguracja think tanku Logos, w skład którego wchodzą osoby, które właśnie odeszły z Ordo Iuris oraz eksperci z zewnątrz. "Chcemy działać na rzecz dobrej debaty publicznej - opartej na faktach i uniwersalnych wartościach, wrażliwej na realne potrzeby ludzi i nakierowanej na dobro wspólnoty. Chcemy, by działania władz i uczestników życia publicznego oparte były przede wszystkim na rozsądku i rzetelnej wiedzy. Dlatego tworzymy analizy, prezentujemy dane i badania, szukamy prawdziwych odpowiedzi na trudne pytania i dystansujemy się od ideologicznych uproszczeń" - czytamy o misji think tanku Logos. 

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl. 

Siema! Gazeta.pl kolejny już raz gra #JedenDzieńDłużej dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każde dodatkowe wsparcie dla tej akcji jest bezcenne. Licytujcie i kwestujcie razem z nami!

Więcej o: