Granica z Białorusią. Młody żołnierz z raną postrzałową głowy. 22-latek zmarł

Radio RMF FM poinformowało, że w środę wieczorem znaleziono młodego żołnierza z raną postrzałową głowy. Mężczyzna znajdował się w parku w Białowieży na Podlasiu.

Jak dodaje RMF 24, nie udało się uratować mężczyzny mimo udzielonej pomocy. Z nieoficjalnych ustaleń rozgłośni wynika, że chodzi o około 22-letniego żołnierza z 9. Brygady Kawalerii Pancernej w Braniewie w województwie warmińsko-mazurskim.

Zobacz wideo Jak poradziła sobie Polska z kryzysem na granicy? Aleksander Kwaśniewski ocenia

Podlaskie. W Białowieży znaleziono żołnierza z raną postrzałową głowy

Wspomniany mężczyzna nie stawił się w środę 26 stycznia na odprawę w miejscu służby. Żołnierza znaleziono kilka godzin później w parku w pobliżu centrum edukacji w Białowieży. To właśnie w tym miejscu zakwaterowani są żołnierze, którzy zostali wysłani na granicę z Białorusią.

Młody mężczyzna miał ranę postrzałową głowy i nie udało się go uratować. Sprawę bada Żandarmeria Wojskowa i prokuratura. Ministerstwo Obrony Narodowej na razie nie komentuje sprawy.

Przeczytaj więcej informacji z Polski na stronie głównej Gazeta.pl.

Śmierć żołnierzy na granicy z Białorusią - to nie jest pierwszy taki przypadek

W grudniu 2021 roku informowaliśmy o zwłokach żołnierza, które zostały znalezione na granicy polsko-białoruskiej. Sekcja zwłok zmarłego wykazała, że przyczyną zgonu wojskowego było "gwałtowne uduszenie się w następstwie zatkania dróg oddechowych treścią wymiotną". - W jego organizmie stwierdzono 3,61 promila alkoholu - informował wówczas zastępca szefa Prokuratury Rejonowej w Lublinie ds. wojskowych płk Robert Dąbek. Zmarły wówczas żołnierz podlegał 18. Dywizji Zmechanizowanej w Siedlcach. 

Od 1 grudnia do 1 marca 2022 r. na terenie przy granicy z Białorusią obowiązuje zakaz przebywania. Zakaz ten dotyczy 115 miejscowości województwa podlaskiego i 68 miejscowości województwa lubelskiego.

Więcej o: