Toruń. Tablica dla Jarosława Kaczyńskiego, "który nadepnął na konar, przełamując go z hukiem". Jest reakcja

Na szalecie miejskim w Toruniu przez kilka dni wisiała tabliczka, która została ucharakteryzowana w taki sposób, by "upamiętnić" ważne wydarzenie, jakim miała być wizyta Jarosława Kaczyńskiego w tym regionie. Po wczytaniu się w treść można jednak wywnioskować, że ktoś powiesił ją po to, by zakpić z prezesa PiS. W końcu zareagowały też władze Torunia.

Kilka dni temu nieznane osoby umieściły na ścianie toalety publicznej tabliczkę, która miała "upamiętniać" Jarosława Kaczyńskiego. Znajdowała się ona w szalecie w parku na Bydgoskim Przedmieściu w Toruniu.

Zobacz wideo Polski Ład powinien trafić do kosza? Pytamy Piotra Zgorzelskiego

Toruń. Tabliczka "ku pamięci" Jarosława Kaczyńskiego została już zdemontowana

Początkowo tablica nie budziła podejrzeń, jednak jej treść jednoznacznie wskazywała, że jest to kpina z prezesa Prawa i Sprawiedliwości:

Ku pamięci męża stanu Jarosława Kaczyńskiego, który podczas spaceru po Parku Miejskim Cegielnia 29 lutego 2021 roku, nadepnął na mniejszy konar, przełamując go z hukiem wpół. Konar po zabezpieczeniu przez służby przekazany w darze mieszkańcom miasta

- tak brzmiał napis na tablicy, obok której znajdował się jeszcze mały kawałek drewna. Treść oczywiście była fikcyjna - 2021 rok nie był rokiem przestępnym, więc nie było 29. dnia lutego.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Wawel. Protest w miesięcznice pogrzebu Marii i Lecha Kaczyńskich"Oni umierają na granicy". Kaczyński przyjechał na Wawel. Napotkał protest

"Pozłocenia artefaktu dokonał prezydent Michał Zaleski na uroczystości 30-stych urodzin Radia Maryja w Toruniu" - napisano dalej na tablicy. Warto dodać, że prezydent Torunia nie uczestniczył we wspomnianych obchodach rozgłośni Tadeusza Rydzyka. Poniżej znajdował się też podpis: "Wdzięczni mieszkańcy Torunia".

W końcu sprawą tablicy zajęły się władze miasta. - Tablica i konar zostały zdemontowane, natomiast nie doszło do zniszczenia mienia - drobne dziury w drewnie zostały uzupełnione - powiedziała w rozmowie z "Super Expressem" rzeczniczka prasowa toruńskiego magistratu Anna Kulbicka-Tondel.

Jarosław Kaczyński w StarachowicachKrzyczeli do Kaczyńskiego "będziesz siedział". Policja zabrała im trąbki

*****

Siema! Gazeta.pl kolejny już raz gra #JedenDzieńDłużej dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każde dodatkowe wsparcie dla tej akcji jest bezcenne. Licytujcie i kwestujcie razem z nami!

Więcej o: