Wrocław. Ukradła ze sklepu puszkę WOŚP. Grozi jej pięć lat więzienia

We Wrocławiu w jednym ze sklepów doszło do kradzieży puszki WOŚP. Kobieta szybko została zatrzymana przez funkcjonariuszy policji. Grozi jej 5 lat pozbawienia wolności.
Zobacz wideo Kotecki z RPP: To jest bardzo zły moment na wprowadzenie Polskiego Ładu

30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w ostatnią niedzielę miesiąca, czyli 30 stycznia. W tym roku fundacja Jurka Owsiaka zbiera pieniądze na rzecz zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. W tym dniu na ulice wyjdą wolontariusze z sygnowaną kolorową puszką. Za wrzucenie do niej symbolicznej złotówki, każdy może dostać kultowe już serduszko. Skarbonki są również wystawiane wcześniej w wielu sklepach czy lokalach usługowych.

Wrocław. Ukradła puszkę WOŚP. Teraz może trafić do więzienia

Niestety podczas zbiórki dochodzi również do nieprzyjemnych incydentów. Jednym z nich jest kradzież puszki wraz z zawartością z dyskontu na wrocławskich Krzykach przez 49-letnią kobietę, o czym w środę poinformowali wrocławscy policjanci. "Działania wrocławskich policjantów z Krzyków zakończyły się zatrzymaniem 49-letniej amatorki cudzej własności, która długo nie cieszyła się łupem pochodzącym z jednego ze sklepów na Krzykach" - przekazał sierżant sztabowy Rafał Jarząb z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. 

Na szczęście funkcjonariuszom szybko udało się ją znaleźć. Kobietę odnaleziono w miejscu pracy, skąd wyprowadzona została w kajdankach. 49-latka usłyszała zarzut kradzieży. Za popełnione przestępstwo grozi jej 5 lat pozbawienia wolności. O jej dalszym losie zadecyduje sąd.

Manifestacja 'Ani jednej więcej' po śmierci 30-letniej Izy z PszczynyCzęstochowa. 37-latce lekarze mieli odmówić usunięcia martwego płodu. Kobieta nie żyje

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Licytuj #JedenDzieńDłużej. Gazeta.pl gra dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W ciągu 29. Finałów WOŚP Orkiestra zebrała i wydała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1,5 mld złotych i kupiła ponad 67 300 urządzeń. W tym roku fundacja planuje wyposażyć 25 ośrodków w 17 miastach w najnowocześniejsze urządzenia ratujące wzrok najmłodszych. Ma również w planach utworzenie pierwszego w Polsce centrum symulacji, w którym lekarze będą mogli doskonalić swoje umiejętności. 

Gazeta.pl kolejny już raz gra #JedenDzieńDłużej dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każde dodatkowe wsparcie dla tej akcji jest bezcenne. Licytujcie i kwestujcie razem z nami! Nasze tegoroczne aukcje rozpoczynają się 24 stycznia i kończą 31 stycznia, dzień po finale WOŚP. 

Aukcje dostępne są TUTAJ.

 

Sąd - zdjęcie ilustracyjneZalewo. Pięciolatek był na kwarantannie, poszedł z bratem na pole

Więcej o: