Rybnik. Lekarze mają dość hejtu po spotkaniu Konfederacji. Szpital zgłasza groźby do prokuratury

"Mordercy, faszyści, ludobójcy, którzy zabijają dla pieniędzy" - to tylko część wyzwisk, z jakimi mierzą się lekarze szpitala w Rybniku (woj. śląskie). Skąd ta fala hejtu? Powodem miało być spotkanie zorganizowane przez polityków związanych z Konfederacją. Dyrekcja placówki zgłosiła sprawę do prokuratury.
Zobacz wideo PSL poprze projekt ustawy posła Hoca? Pytamy wicemarszałka Sejmu

"Ten covidowy faszysta w białym kitlu, który doprowadził do śmierci pani Anny, poniesie surowe konsekwencje. Tak będzie z każdym covidowym faszystą. Nie liczcie, że się wam to upiecze", "Egoistyczni mordercy. Jak można dla kasy zabijać ludzi" - czytają praktycznie każdego dnia pracownicy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku. Są to wiadomości od przedstawicieli ruchów antyszczepionkowych. 

Jak informują władze szpitala w portalu rybnik.com.pl, fala hejtu wzrosła po spotkaniu Parlamentarnego Zespołu ds. Nadużyć i Naruszeń Prawa w związku z COVID-19 (18.01) zorganizowanym przez polityków Konfederacji. Adam Kania, asystent posła Grzegorza Brauna, zarzucił wówczas placówce fałszowanie dokumentów. Choć personel próbował się bronić, to ich tłumaczenia były na darmo - zaraz po zakończeniu konferencji, medycy zaczęli otrzymywać wiadomości z wyzwiskami i groźbami. Inicjatorzy projektu "Norymberga 2.0" nie mają sobie jednak nic do zarzucenia. Tymczasem lekarze zaczynają się bać o własne życie.

Niedzielski zapowiada darmowe leczenie raka prostaty. Przy użyciu robotaNiedzielski zapowiada darmowe leczenie raka prostaty. Przy użyciu robota

Lekarze mają dość hejtu. "Każda kolejna informacja, każdy tego typu mail będzie trafiał do prokuratury"

Dyrekcja szpitala w Rybniku, wraz z lekarzami i pielęgniarkami, odniosła się we wtorek 25 stycznia do wiadomości, które masowo do nich napływają. 

- Od pewnego czasu dostajemy na skrzynkę szpitala wiadomości, w których oskarża się nas o zabijanie ludzi dla pieniędzy. Lekarzy i pracowników szpitala nazywa się covidowymi faszystami i nazistami. Ze strony szpitala poczyniliśmy kroki prawne. Każda kolejna informacja, każdy tego typu mail będzie trafiał do prokuratury - zapowiada rzecznik prasowy szpitala Maciej Kołodziejczyk. - Jeżeli komuś przyjdzie do głowy grozić personelowi medycznemu, podważać ich kompetencje, z pełną odpowiedzialnością stwierdzam - kierujemy do prokuratury. To tyczy się również mediów społecznościowych - dodał.

Jak poinformowała dyrektorka Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku Ewa Fica: - Skala hejtu na służbę zdrowia jest coraz większa. Ja rozumiem, że możemy różnić się w poglądach na kwestię szczepień. Natomiast sugerowanie, że nasi lekarze zabijają ludzi dla pieniędzy, bo takiego maila też odebraliśmy, jest już przestępstwem. Rybniccy lekarze leczą, pomagają i robią to z pełnym zaangażowaniem - podkreśliła dyrektorka.

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Szczepionka przeciw COVID-19 (zdjęcie ilustracyjne)Pfizer rozpoczął badania nad szczepionką chroniącą przed omikronem

Projekt "Norymberga 2.0" - o czym jest? 

Projekt "Norymberga 2.0" prowadzony jest przez osoby, które nie wierzą w epidemię koronawirusa. Nazwa zdecydowanie kojarzy się z postępowaniem karnym prowadzonym w latach 1945-1949 przeciwko zbrodniarzom III Rzeszy m.in. lekarzom, prawnikom, członkom SS i policji, przemysłowcom, przywódcom wojskowym, czy politykom.

Czym jest Projekt Norymberga 2.0? Jak czytamy na stronie: "Wspólnie gromadzimy użyteczne procesowo dowody przestępstw i zbrodni popełnionych pod pretekstem pandemii. Jest nas coraz więcej - setki odwiedzających naszą stronę zgłaszają pogwałcenie prawa przez rząd lub wykonawców jego woli, a nasz zespół każdego dnia powiększa się o nowych specjalistów, ekspertów i działaczy".

Inicjatorzy projektu chcą wykorzystać zebrany materiał w czynnościach procesowych oraz opublikować je w wydawanych "Dziennikach Norymberskich".

*****

Siema! Gazeta.pl kolejny już raz gra #JedenDzieńDłużej dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każde dodatkowe wsparcie dla tej akcji jest bezcenne. Licytujcie i kwestujcie razem z nami!

Więcej o: