Lubelskie. Miała ponad 2 promile w organizmie, a w aucie troje dzieci. Zatrzymała się w rowie

Lubelskie. 42-letnia kobieta jechała samochodem z trójką dzieci. Jak się później okazało, była pod wpływem alkoholu - miała ponad dwa promile. Sprawę bada policja.

W poniedziałek koło godziny 14:30 dyżurny opolskiej policji otrzymał zgłoszenie, że w Wikowie w województwie lubelskim kierująca samochodem wjechała do rowu. Kiedy na miejsce dotarli funkcjonariusze policji, ustalili, że za kierownicą pojazdu siedziała 42-letnia mieszkanka gminy Chodel.

Zobacz wideo W Olsztynie pijana 24-latka doprowadziła do wypadku

Lubelskie. Kobieta wiozła w samochodzie troje dzieci. Była pod wpływem alkoholu

W samochodzie oprócz 42-latki znajdowało się troje jej małoletnich dzieci, które miały od trzech do 14 lat. - W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami kobieta przyznała, że na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem. Na szczęście kierująca ani jej dzieci nie doznały obrażeń - przekazała aspirant sztabowa Edyta Żur z Komendy Powiatowej Policji w Opolu Lubelskim.

Policjanci przebadali kobietę na obecność alkoholu w organizmie. Okazało się, że miała ponad dwa promile. 42-latka została zatrzymana przez policjantów celem wykonania dalszych czynności, a podróżujące z nią dzieci trafiły pod opiekę krewnych. - Kierująca przyznała, że wcześniej spożywała alkohol - wyjaśniła asp. szt. Edyta Żur. 

Świetlisty krzyż w parafii pw. św. Andrzeja Boboli w LublinieLublin. Ogromny podświetlany krzyż oślepia mieszkańców osiedla [ZDJĘCIA]

Kobiecie grozi do pięciu lat więzienia 

Teraz policjanci będą wyjaśniać, jak doszło do niebezpiecznego zdarzenia na drodze w województwie lubelskim. - Za prowadzenie auta pod wpływem alkoholu oraz za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia grozi jej nawet pięć lat więzienia, oraz bardzo wysoka grzywna - poinformowała asp. szt. Edyta Żur. Dodatkowo mundurowi powiadomili o sprawie także wydział rodzinny i nieletnich miejscowego sądu.

Przeczytaj więcej podobnych informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl.

Dachowanie na drodze wojewódzkiej nr 395Dolny Śląsk. Wyprzedzając, wypadł z drogi i przekoziołkował [WIDEO]

*****

Siema! Gazeta.pl kolejny już raz gra #JedenDzieńDłużej dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każde dodatkowe wsparcie dla tej akcji jest bezcenne. Licytujcie i kwestujcie razem z nami!

Więcej o: