Prognoza zagrożeń IMGW na najbliższe dni. Silny wiatr, mgły i śnieg. A na drogach ślisko

Z prognozy zagrożeń IMGW na najbliższe dni wynika, że do piątku w wielu regionach Polski może być niebezpiecznie. Instytut przygotowuje się do wydania ostrzeżeń meteorologicznych zarówno przed silnym wiatrem, mgłami czy oblodzeniami, jak również intensywnymi opadami śniegu. W których regionach zrobi się ślisko?

Pogoda na najbliższe dni zapowiada się niebezpiecznie. IMGW planuje wydać ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia dla wielu regionów. Gdzie będzie niebezpiecznie?

Zobacz wideo Jak wygląda czeska polityka energetyczna i środowiskowa? Ekspert odpowiada

Prognoza zagrożeń IMGW. W środę i czwartek silny wiatr, opady marznące i mgła

Jak informował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, od środy do końca tygodnia Polska będzie znajdowała się na skraju niżu, który będzie przemieszczał się nad Litwę znad Morza Północnego. Oznacza to, że czeka nas zachmurzenie i opady, ale gdzieniegdzie nie zabraknie też przejaśnień. Niektóre zjawiska pogodowe mogą jednak zrobić się groźne.

Silny wiatr w porywach do 75 kilometrów na godzinę powieje w pasie nadmorskim woj. zachodniopomorskiego i pomorskiego. Z kolei na Śląsku prognozowane jest wystąpienie opadów marznących. Nad ranem pojawią się gęste mgły, które ograniczą widoczność, dlatego przypominamy kierowcom o zachowaniu ostrożności na drogach! 

Protest antyszczepionkowców na placu przed Zgromadzeniem Narodowym w SofiiSzturm antyszepionkowców na budynek bułgarskiego parlamentu. Starcia z policją

Na czwartek natomiast IMGW planuje wydać ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia przed silnym wiatrem dla województw: 

  • zachodniopomorskiego, 
  • pomorskiego, 
  • kujawsko-pomorskiego, 
  • mazowieckiego
  • lubelskiego. 

Wiatr okresami będzie silny. W porywach może osiągnąć do 75 kilometrów na godzinę. Dodatkowo niebezpiecznie zrobi się na południu, gdzie synoptycy przewidują wystąpienie opadów marznących. Ostrzeżenia mogą zostać wydane dla woj. podkarpackiego oraz południowych powiatów woj. małopolskiego i śląskiego. 

Więcej informacji na temat prognozy pogody znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Świebodzice. W mieszkaniu od dwóch tyg. całą dobę paliło się światło. W środku odkryto ciała kobiet (zdjęcie ilustracyjne)Świebodzice. W mieszkaniu przez 2 tyg. nie gasło światło. Odkryto ciała kobiet

Prognoza zagrożeń IMGW. Piątek pod znakiem silnego wiatru i oblodzenia. Spadnie też śnieg

W piątek silny wiatr towarzyszyć będzie przede wszystkim mieszkańcom woj. zachodniopomorskiego oraz pomorskiego. Gwałtowne porywy wystąpią też na Dolnym Śląsku - wynika z prognozy zagrożeń IMGW. Na wschodzie z powodu oblodzeń niebezpiecznie zrobi się na drogach. Instytut zapowiada wydanie alertów pierwszego stopnia dla województw: 

  • warmińsko-mazurskiego,
  • podlaskiego,
  • mazowieckiego,
  • lubelskiego. 

Na południowych krańcach kraju natomiast intensywnie popada śnieg

***

Gazeta.pl kolejny już raz gra #JedenDzieńDłużej dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każde dodatkowe wsparcie dla tej akcji jest bezcenne. Licytujcie i kwestujcie razem z nami.

Więcej o: