Zgorzelski: Spotkanie premiera z opozycją to gra, aby podzielić się swoją bezradnością

Piotr Zgorzelski z PSL był we wtorek gościem Porannej Rozmowy Gazeta.pl. Wraził sceptycyzm wobec zapowiedzianego spotkania rządu z opozycją w sprawie walki z pandemią.
Zobacz wideo Piotr Zgorzelski gościem Porannej Rozmowy Gazeta.pl

Poseł PSL Piotr Zgorzelski był we wtorek gościem Łukasza Rogojsza w Porannej Rozmowie Gazeta.pl.

Jednym z tematów rozmowy była walka z pandemią COVID-19. Premier Mateusz Morawiecki zaprosił przedstawicieli partii opozycyjnych na spotkanie w sprawie obecnej sytuacji epidemicznej. W Polsce nabiera siły fala wariantu omikron i w tym tygodniu spodziewane są liczby zakażeń, jakich nie widzieliśmy od początku epidemii. Tymczasem rząd nie podejmuje prawie żadnych dodatkowych działań, poza zapewnieniami, że można zwiększyć liczbę łóżek w szpitalach.

Wicemarszałek Sejmu powiedział, że PSL pojawi się na spotkaniu, nie spodziewa się niczego dobrego po nim. - To gra rządu wciągania opozycji w sprawy trudne, aby podzielić się swoją bezradnością. Należy uczestniczyć w spotkaniach, zwłaszcza gdy dotyczą tak ważnych spraw. Ale mam coraz więcej wątpliwości, by coś z tego wynikało - stwierdził. PSL proponuje m.in., by wysyłać do obywateli zaproszenia na szczepienie z proponowaną datą wizyty. 

Zgorzelski będzie mówił także o chaosie trwającym w związku z wprowadzeniem Polskiego Ładu. Rząd ma coraz to nowe pomysły na to, jak poprawiać własną nowelizację systemu podatkowego. 

---

Siema! Gazeta.pl kolejny już raz gra #JedenDzieńDłużej dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każde dodatkowe wsparcie dla tej akcji jest bezcenne. Licytujcie i kwestujcie razem z nami.

Więcej o: