Jaka pogoda czeka nas we wtorek 25 stycznia? Jak informują synoptycy Instytutu Meteorologii Gospodarki Wodnej, "w całym kraju będzie pochmurnie z opadami śniegu na wschodzie i deszczu na zachodzie, lokalnie na południowym wschodzie także marznącego i powodującego gołoledź". W Karpatach pokrywa śnieżna może wzrosnąć o około 10 cm. Prawie w całym kraju termometry wskażą temperaturę powyżej 0 stopni Celsjusza.
Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.
Najcieplej będzie w Gdańsku i Koszalinie. Tam termometry pokażą 5 stopni. Zaledwie jeden stopień mniej zapowiadany jest w Szczecinie, w Gorzowie Wielkopolskim oraz we Wrocławiu. Natomiast w Bydgoszczy, Olsztynie, Poznaniu mieszkańcy zarejestrują 3 stopnie Celsjusza. W centrum kraju - Toruń, Warszawa, Łódź - wskaźnik pokaże 2 stopnie. Ponadto synoptycy przewidują deszcze. W pozostałej części Polski prognozowany jest 1 stopień.
Przypominamy, że w poniedziałek synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia meteorologiczne m.in. przed opadami marznącymi. W niektórych rejonach obowiązują do wtorku 25 stycznia.
Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed opadami marznącymi obowiązują w województwach: