Kałków. Trzy osoby zginęły w wyniku pożaru domu. Tożsamość jednej z nich wciąż jest nieznana

W Kałkowie (woj. świętokrzyskie) spłonął w niedzielę dom jednorodzinny. Jak poinformowały służby, nie udało się uratować życia osobom przebywającym w budynku. Prawdopodobną przyczyną pożaru było rozszczelnienie pieca kaflowego.
Zobacz wideo Czy powstanie komisja śledcza ds. Pegasusa? Pytamy posła Tomczyka

W niedzielę 23 stycznia około godziny 8 w Kałkowie (pow. starachowicki, woj. świętokrzyskie) zapalił się dwupiętrowy dom jednorodzinny. Z informacji służb wynika, że nie udało się uratować trzech osób, które przebywały w środku. 

- Po tym, jak na miejsce dotarły nasze zastępy, ze środka domu wydobywał się ogień - wyjaśniali starachowiccy strażacy. - Strażacy ewakuowali dwóch mężczyzn. Od razu podjęto w odniesieniu do nich resuscytację krążeniowo-oddechową. Potem przekazano ich załodze ratownictwa medycznego - powiedział TVP3 Kielce st. kapitan Marcin Bajur z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach.

- Dwie ofiary ewakuowane z płonącego domu to mężczyźni w wieku 73 lata i 49 lat - poinformował młodszy aspirant Paweł Kusiak z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. 

Przed godziną 9 w niedzielę poinformowano, że nie udało się uratować ich życia. Po częściowym opanowaniu ognia funkcjonariusze w maskach chroniących górne drogi oddechowe weszli do środka budynku. Znaleźli w nim zwęglone ciało trzeciego człowieka. 

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl

W pożarze zginęły trzy osoby. Tożsamość jednej wciąż jest ustalana

Tożsamość trzeciej odnalezionej w budynku osoby nie jest znana. Wciąż trwają czynności mające na celu ustalenie jej personaliów. Na miejsce zdarzenia przybyli śledczy: prokurator oraz biegły z zakresu pożarnictwa. Prawdopodobną przyczyną pożaru było rozszczelnienie pieca kaflowego. 

W akcji ratowniczej brało udział siedem zastępów straży, 25 strażaków.

Więcej o: