Licytacja WOŚP. Obraz kard. Stanisława Dziwisza z muchomorem na głowie może być twój

Na licytację WOŚP trafił obraz szeroko komentowany w mediach - "Królestwo Grzybów" Tomasza Kokotta. Dzieło przedstawia kard. Stanisława Dziwisza z kapeluszem muchomora na głowie.

Na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trafił wydruk atramentowy "Królestwo Grzybów" autorstwa Tomasza Kokotta. Dzieło przedstawia kardynała Stanisława Dziwisza, który ma nakrycie głowy z kapelusza muchomora. 

Zobacz wideo 29. Finał WOŚP. Światełko do nieba

Kard. Stanisław Dziwisz z muchomorem na głowie na licytacji WOŚP

Osoba, która wylicytuje "Królestwo Grzybów", będzie mogła spotkać się także z autorem działa w jego pracowni w Zabrzu. "Obraz 'Królestwo Grzybów' był częścią wystawy uczestników 45. Biennale Malarstwa Bieska Jesień 2021. Chociaż nie został nagrodzony, jest najszerzej komentowanym w internecie i mediach obrazem uczestników tego przeglądu. Jest jednym z wielu obrazów Tomka, w których autor podejmuje się komentarza do otaczającej nas rzeczywistości i manifestuje swoje poglądy w sprawach społecznie ważnych" - czytamy w opisie aukcji. 

Przeczytaj więcej podobnych informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl. 

Przedmiot, który trafił na licytację jest reprodukcją obrazu, wydrukowaną na papierze o wymiarach 84 cm x 70 cm. Wydruk jest sygnowany przez autora, a kupujący wraz z printem otrzymuje certyfikat autentyczności potwierdzający wartość kolekcjonerską zakupionego przedmiotu.  

"Nagroda publiczności 45. Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2021 dla Tomasza Kokotta! Znamy wyniki konkursu, w którym to publiczność decyduje o tym, który z obrazów zgromadzonych na wystawie finałowej jest najciekawszy. W wyniku głosowania, w którym wzięły udział 462 osoby, Nagrodę publiczności otrzymał Tomasz Kokott za obraz 'Królestwo grzybów'" - czytamy w komunikacie opublikowanym 21 stycznia przez Galerię Bielską BWA. Nagrodę artysta otrzymał w piątek podczas wernisażu.

Spacer z golden retrieverami podczas 29. finału WOŚP.Co dobrego zdarzyło się w 2021 roku? Przypominamy same pozytywne wydarzenia

30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w 2022 odbędzie się 30 stycznia. Tego dnia na ulicach polskich miast wolontariusze będą prowadzić zbiórki, a w internecie odbędą się aukcje. Hasło tegorocznej 30. edycji brzmi: "Przejrzyj na oczy", a pieniądze zebrane przez fundację zostaną przekazane na zakup sprzętu okulistycznego, który podniesie standard diagnostyki i leczenia wzroku dzieci. WOŚP planuje zakupić:

  • angiograf dwupłaszczyznowy do leczenia siatkówczaka - najczęstszego nowotworu złośliwego gałki ocznej u dzieci,
  • oftalmoskopy do badania dna oka,
  • lampy szczelinowe do diagnostyki przedniego odcinka oka,
  • tonometry do pomiaru ciśnienia śródgałkowego (rogówki i soczewki),
  • synoptofory do pomiaru kąta zeza,
  • urządzenia OCT do bezinwazyjnej diagnostyki schorzeń,
  • tomografia dna oka,
  • mikroskopy,
  • stoły operacyjne.

Porażony prądem mężczyzna trafił do szpitalaWOŚP wesprze ratowników medycznych. Chce zakupić 476 urządzeń

Więcej o: