Nauka zdalna w szkołach. Przemysław Czarnek: Na razie takiej potrzeby nie ma

- Jesteśmy przekonani, że będziemy w stanie utrzymać naukę stacjonarną - zapewnił w piątek minister Przemysław Czarnek. Szef resortu edukacji dodał, że jeśli sytuacja ulegnie pogorszeniu, będą podejmowane kolejne decyzje.

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek został zapytany przez portal biznes24.pl o to, jak obecnie wygląda sytuacja w szkołach w związku z piątą falą pandemii. - W tym momencie wczoraj [czwartek-red.] jakby to lekko przyhamowało, bo rzeczywiście poniedziałek, wtorek i środa to były zwyżki o 100 proc. dzień do dnia. A jeśli chodzi o dzieci, które są w kwarantannie i w izolacji to i tak oczywiście jest tylko 6 proc. dzieci z całości, która chodzi dzisiaj do szkoły, która nie jest na feriach. 94 proc. dzieci i młodzieży i tak w trybie stacjonarnym się uczyło - przekazał w piątek Czarnek.

Zobacz wideo Czarnek: To, że mam tylko jedną żonę, ślub kościelny i tylko małżeńskie dzieci, nie znaczy, że jestem jaskiniowcem

Przemysław Czarnek: Jesteśmy przekonani, że będziemy w stanie utrzymać naukę stacjonarną

- Obserwujemy to na bieżąco, jesteśmy przekonani, że będziemy w stanie utrzymać naukę stacjonarną - wyjaśnił minister. - Ale gdyby się pogorszyła sytuacja z dnia na dzień, czy z tygodnia na tydzień - to będziemy podejmować dalej idące decyzje. Na razie takiej potrzeby nie ma - podkreślił szef resortu edukacji w czwartek.

W pięciu województwach: kujawsko-pomorskim, lubuskim, małopolskim, świętokrzyskim i wielkopolskim trwają ferie. W poniedziałek przerwę od nauki zaczną uczniowie z województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Tam, gdzie nie ma ferii, szkoły pracują stacjonarnie.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

- W pozostałych województwach, gdzie odbywa się nauka, będzie się ona odbywała nadal w trybie stacjonarnym, przy czym tak jak to było do tej pory, dyrektorzy wraz ze służbami sanitarnymi podejmują decyzję o przechodzeniu na naukę zdalną i na kwarantannę poszczególnych klas, bądź całych szkół - mówił w czwartek Przemysław Czarnek. Minister dodał, że w szkołach, które pracują stacjonarnie coraz więcej klas przechodzi na zdalną naukę.

Ferie 2022 - harmonogram

Ferie zimowe 2022 rozpoczęły się 17 stycznia i potrwają do 27 lutego. W jakich terminach będą odpoczywać uczniowie z poszczególnych województw? Poniżej przedstawiamy harmonogram ferii zimowych 2022.

  • 17 - 30 stycznia 2022 r.- województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie
  • 24 stycznia - 6 lutego 2022 r. - województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie
  • 31 stycznia - 13 lutego 2022 r.  - województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie
  • 14 - 27 lutego 2022 r. - województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie.
Więcej o: