Rybnik. Po konferencji Konfederacji fala hejtu wylała się na lekarzy. Dostają groźby

Po tym, jak we wtorek politycy Konfederacji oskarżyli na spotkaniu online lekarzy z Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala nr 3 w Rybniku o przyczynienie się do śmierci 32-letniej Anny, na szpital wylała się fala hejtu. Lekarze dostają groźby i zaczynają się bać, do czego mogą one doprowadzić.

Jak podaje lokalny portal rybnik.com.pl, we wtorek 18 stycznia odbyło się spotkanie Parlamentarnego Zespołu ds. Nadużyć i Naruszeń Prawa w związku z COVID-19 [zespół składa się z czterech posłów Konfederacji], czyli część projektu "Norymberga 2.0" realizowanego przez Konfederację. Podczas spotkania online podjęto również temat śmierci pani Anny, pacjentki rybnickiego szpitala.

Zobacz wideo Senator Konieczny opowiada o poziomie zaszczepienia w swoim szpitalu

Rybnik. Konfederacja zarzuciła szpitalowi przyczynienie się do śmierci młodej kobiety

Politycy Konfederacji podczas spotkania online poruszyli temat śmierci 32-letniej Anny z Rybnika. Ich zdaniem lekarze z Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala nr 3 w Rybniku mieli przyczynić się do śmierci kobiety i sfałszować dokumenty.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Pani Anna nie była zaszczepiona i w lecznicy wykonano jej test na obecność koronawirusa. Po otrzymaniu pozytywnego wyniku wykonano dalsze badania i zadecydowano o przewiezieniu jej do Katowic. Niestety, kobieta zmarła w trakcie przejazdu karetki.

2022 New Year's Eve Times Square PerformancesSylwester z omikronem w tle. Tak świat przywitał Nowy Rok [GALERIA]

Fala hejtu na szpital w Rybniku. Lekarze dostają maile z pogróżkami

Jak podaje rybnicki portal po konferencji online Konfederacji lekarze z Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala nr 3 w Rybniku zaczęli otrzymywać groźby na skrzynki mailowe dyrekcji oraz poszczególnych oddziałów szpitala. W internecie wylała się również na nich fala nienawiści i agresji.

- Skala hejtu na służbę zdrowia jest coraz większa. Ja rozumiem, że możemy różnić się w poglądach na kwestię szczepień. Natomiast sugerowanie, że nasi lekarze zabijają ludzi dla pieniędzy, bo takiego maila też odebraliśmy, jest już przestępstwem. Rybniccy lekarze leczą, pomagają i robią to z pełnym zaangażowaniem - mówi Ewa Fica, dyrektorka Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku.

- Obserwujemy to, co się dzieje i naprawdę zaczynamy się bać. Nigdy nie wiadomo, kto jest po drugiej stronie i do czego może się posunąć w swoim działaniu. Zawsze trzeba brać pod uwagę, że na mailach czy wpisach w portalach społecznościowych się nie skończy - powiedział Janusz Kowalski, zastępca dyrektora do spraw lecznictwa WSS nr 3 w Rybniku.

Wiceminister zdrowia Waldemar KraskaWiceminister Kraska: 100 tys. zakażeń za 2 tyg. Koronawirus będzie jak grypa

Hejt na lekarzy i pracowników ochrony zdrowia Adam Kania asystent społeczny posła Grzegorza Brauna zaangażowany w projekt "Norymberga 2.0", a zawodowo inspektor danych osobowych, skomentował tak: - Jeżeli ta retoryka nie jest właściwa, proszę wskazać mi inną, która będzie odpowiednia do sytuacji, gdy ktoś popełnia przestępstwo - mówił w rozmowie z rybnik.com.pl.

Zapewnił, że nie podpisałby się pod słowami "mordercy" i "faszyści". - Ja bym tego tak nie sformułował, no, chyba że byłbym panią Mariolą [matka zmarłej pani Anny - red.]. Nie popieram tak mocnych słów, ale jestem w stanie zrozumieć ich motywację. Każdy odpowiada za siebie. Szpital w Rybniku ma prawo pozwać autorów tych maili - powiedział Adam Kania.

Więcej o: