Pogoda na dziś - sobota 22 stycznia. Niewielki mróz, możliwe zamiecie śnieżne

W sobotę 22 stycznia temperatura będzie oscylowała w okolicy zera. W całym spodziewane są opady śniegu. Lokalnie, głównie na południu oraz na północnym wschodzie mogą wystąpić zawieje i zamiecie śnieżne.
Zobacz wideo Wał fenowy, niezwykłe zjawisko nad Tatrami

Sobotni ranek przyniesie lekki mróz do maksymalnie -4 stopni na południu oraz -3/-2 w centrum i na wschodzie kraju. W pozostałych regionach temperatura wyniesie do 2 stopni na plusie. Na Mazurach, Podlasiu, Lubelszczyźnie i na krańcach południowo-zachodnich możliwe opady śniegu.

Prognoza pogody na sobotę 22 stycznia. Przejaśnienia centrum i na Mazurach

W dzień spodziewane jest zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże. Na więcej słońca mogą oczekiwać mieszkańcy Warmii i Mazur oraz centralnej Polski. Lokalnie prognozowany jest przelotny śnieg, a nad morzem również deszcz ze śniegiem. Najchłodniej będzie w Suwałkach, Białymstoku i Kielcach - tam -3 stopnie. O stopień wyżej pokażą termometry w Olsztynie, Lublinie, Rzeszowie i Katowicach. -1 stopień odnotują te Krakowie, Opolu, Wrocławiu, Łodzi i Warszawie, a zero stopni - na Kujawach i Ziemi Lubuskiej. Nieco cieplej, 1 stopień, tylko na Pomorzu i Pomorzu Zachodnim. Po południu i wieczorem temperatura spadnie do maksymalnie -4 stopni.

Wiatr będzie przeważnie umiarkowany, na wschodzie i północy okresami dość silny i porywisty, w rejonie Zatoki Gdańskiej osiągający w porywach do 70 km/h, a w Sudetach do 80 km/h. Lokalnie, głównie na południu oraz na północnym wschodzie mogą wystąpić zawieje i zamiecie śnieżne. 

Więcej informacji z kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Prognoza zagrożeń dla Wybrzeża. IMGW: Uwaga na marznące opady i silny wiatr

IMGW wydał prognozę zagrożeń pierwszego stopnia przed opadami marznącymi dla woj. zachodniopomorskiego, zaś dla woj. pomorskiego - przed silnym wiatrem. Prognozy obowiązują do godz. 7:30 w niedzielę.

Więcej o: