Ostrów Wielkopolski. Płonie zabytkowy hotel Villa Royal. Dwie osoby trafiły do szpitala [WIDEO]

W piątek nad ranem zaczął palić się zabytkowy Hotel Villa Royal w Ostrowie Wielkopolskim. Wszyscy goście i pracownicy zostali ewakuowani. Dwie osoby są lekko ranne.

Trwa pożar zabytkowego hotelu Villa Royal w Ostrowie Wielkopolskim (woj. wielkopolskie). Około godziny 3:30 w nocy z czwartku na piątek (20 na 21 stycznia) ogień pojawił się na poddaszu, na razie nie wiadomo, co mogło być jego przyczyną. Na miejsce strażacy wysłali siły i środki z całego powiatu ostrowskiego. W sumie pracuje tam 19 jednostek straży pożarnej i ponad 60 strażaków.

Zobacz wideo Autokar stanął w płomieniach w centrum Tomaszowa Lubelskiego. Podróżowało nim 31 osób

Pożar hotelu w Ostrowie Wielkopolskim. Dwie osoby trafiły do szpitala

Dwie poszkodowane osoby nie mają poważnych obrażeń. Zostały przewiezione do szpitala z powodu podtrucia tlenkiem węgla. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Niektórzy hotelowi goście przerażeni pożarem ewakuowali się z budynku bez butów - informuje ostrow24.tv. Dla 34 ewakuowanych gości - w tym tych, których wydostano z budynku za pomocą podnośnika koszowego, zorganizowano autobus. 

Więcej aktualnych wiadomości z kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Świetlisty krzyż w parafii pw. św. Andrzeja Boboli w LublinieLublin. Ogromny podświetlany krzyż oślepia mieszkańców osiedla [ZDJĘCIA]

Ostrów Wielkopolski. Pożar hotelu wywołał utrudnienia w ruchu

Hotel, zabytkowy, secesyjny budynek, jest położony blisko centrum miasta, w pobliżu dworca PKP, przy jednej z głównych ulic. Ulica Sienkiewicza została całkowicie wyłączona z ruchu. Kłopoty z przejazdem są też na Dworcowej, czyli dojeździe do stacji PKP i ulicy Wolności. Radio Poznań podaje, że "wszystko wskazuje na to, że [akcja gaśnicza - red.] nie zakończy się przed południem".

Artykuł będzie aktualizowany.

Toruń. Pożar mieszkania. 20 ewakuowanych, trzy osoby w szpitaluToruń. Pożar wieżowca. Ewakuacja mieszkańców, trzy osoby w szpitalu

Więcej o: