"Wiadomości" TVP i kolejne skargi do KRRiT. Widzowie mają dość, tym razem chodzi m.in. o "tuskowe"

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji otrzymała kolejne skargi w związku z materiałami emitowanymi w "Wiadomościach" TVP. Zażalenia dotyczą wyłącznie wydań z obecnego roku.
Zobacz wideo Według jakich zasad pracują dziennikarze TVP?

Jak informuje portal wirtualnemedia.pl, w ostatnim czasie do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji miało wpłynąć wiele skarg na "Wiadomości" TVP. Widzom nie podobają się materiały dotyczące Donalda Tuska, a także promowanie imprez masowych podczas odnotowywania wielu zakażeń koronawirusem.

Skargi do KRRiT na "Wiadomości" TVP. Chodzi m.in. o "tuskowe"

- Wpłynęły następujące skargi: na "Wiadomości" z 4 stycznia 2022 r. - zarzut dotyczy nierzetelności materiału "Platforma inwigilacyjna"; "Wiadomości" wyemitowane w dniach 5-9 stycznia 2021 r. - zarzut dotyczy nierzetelnych pasków informacyjnych ("Tuskowe drenuje kieszenie Polaków") i "Wiadomości" z 11 stycznia 2022 r. - zarzut promowania imprez masowych przy bardzo dużej liczbie zakażeń - informuje portal Wirtualnemedia.pl Teresa Brykczyńska, rzecznik prasowy KRRiT.

TVP o "tuskowym" i "podatku Tuska" w kontekście podwyżek cen gazu i prądu

O materiałach TVP poruszających sprawę podwyżek cen prądu i gazu pisaliśmy już wcześniej. Stacja emitowała materiały, z których wynikało, że za podwyżki ma odpowiadać "polityka klimatyczna forsowana przez Unię Europejską i popierana przez partię Donalda Tuska". 5 stycznia wyemitowany został materiał "Tuskowe drenuje kieszenie Polaków", a w kolejnych dniach między innymi także: "'Podatek Tuska' uderzył w Polaków", "'Podatek Tuska' podbił inflację", "Polacy tracą pieniądze przez 'tuskowe'", "'Tuskowe' odbierze Polakom 860 miliardów", "Polacy zapłacą 190 mld euro 'tuskowego'?".

4 stycznia wyemitowano natomiast materiał pt. "Platforma inwigilacyjna", w którym poruszony został temat systemu Pegasus. Zdaniem cytowanego w programie dziennikarza "Do Rzeczy" i Polskiego Radia, Antoniego Trzmiela, "Polska za czasów Donalda Tuska była w czołówce państw inwigilujących swoich obywateli".

Więcej aktualnych wiadomości z kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Kolejne skargi do KRRiT na "Wiadomości" TVP

W ostatnim czasie do KRRiT skierowanych zostało kilka skarg dotyczących materiałów emitowanych w "Wiadomościach" TVP. Pod koniec roku wpłynęła skarga kilku byłych prezesów TVP i byłych członków KRRiT dotycząca poświęcenia 18 minut wydania (czyli aż dwóch trzecich) "Sylwestrowi Marzeń" w Zakopanem. Wcześniej trzech członków Rady Programowej TVP złożyło skargę w związku z ponownym wykorzystaniem w materiale "Wiadomości" sceny, w której Donald Tusk mówi "für Deutschland". Do tego w ubiegłym roku widzowie żalili się do rady także między innymi na materiał, w którym wykorzystana została scena z Netfliksa, mają ilustrować problem rzekomego problemu przestępczości wśród migrantów.

Więcej o: