Wrocław. Kurator nie mógł dodzwonić się do rodziców. Mieli po 4 promile i dwójkę dzieci pod opieką

Policjanci poinformowali o jednej z interwencji, która miała miejsce we Wrocławiu. Funkcjonariusze zostali zaalarmowani przez kuratora sądowego, który nie mógł się skontaktować z rodziną. Na miejscu zastano kompletnie pijanych rodziców dwójki dzieci.

Jak podaje wrocławska policja, kurator sądowy zadzwonił na komendę by przekazać informację o możliwym sprawowaniu opieki nad dziećmi przez osoby nietrzeźwe. Funkcjonariusze zostali natychmiast wysłani do jednego z mieszkań na wrocławskich Krzykach. Niestety obawy kuratora się potwierdziły.

Zobacz wideo

Wrocław. Kompletnie pijani rodzice "sprawowali opiekę" nad dwójką dzieci

Przed godziną 20 policjanci dotarli na miejsce wskazane przez kuratora. W mieszkaniu zastali kobietę i mężczyznę, którzy spali w jednym z pomieszczeń. Poza nimi w domu przebywali dwaj chłopcy w wieku 4 i 10 lat. Jak podaje tvn24.pl, drzwi policjantom otworzyło starsze z dzieci.

"Opiekunowie dzieci byli mocno nietrzeźwi, a mężczyzna bardzo pobudzony. 36-latka i 40-latek, mieli solidarnie ponad 3.8 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna nie stosował się do poleceń interweniujących funkcjonariuszy i stale używał słów ogólnie uważanych za obraźliwe. Jakby tego było mało, naruszył nietykalność interweniujących policjantów" - czytamy w komunikacie policji.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

PakistanPakistan. Burza śnieżna zabiła 21 osób. Ogłoszono stan klęski żywiołowej

Rodzice zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy, a chłopcy trafili pod opiekę osoby zaufanej. "Jeśli zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy wykaże, że opiekunowie poprzez swoje nieodpowiedzialne zachowanie narazili na bezpośrednie zagrożenie utraty życia lub zdrowia pozostające pod ich opieką dzieci, grozić im może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności" - napisał rzecznik wrocławskiej komendy.

Policjanci apelują, by każdą niepokojącą sytuację lub podejrzenie, że w czyjejś rodzinie może dziać się coś złego, natychmiast zgłaszać do odpowiednich służb.

Zatrzymany kierowcaOżarów Maz. Ranił pasażera nożem, bo ten nie miał pieniędzy na przejazd

Więcej o: