KOD pojawił się pod Wawelem w czasie wizyty Jarosława Kaczyńskiego. Interweniowała policja

Przedstawiciele Komitetu Obrony Demokracji próbowali zakłócić wizytę prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego na Wawelu. Protestujący położyli się na drodze, blokując przejazd i powrót polityków ze wzgórza.

We wtorek 18 stycznia prezes PiS Jarosław Kaczyński odwiedził grób pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich w krypcie katedry na Wawelu. Wizyta miała charakter prywatny. Razem z nim na miejscu pojawili się premier Mateusz Morawiecki, minister aktywów państwowych Jacek Sasin, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, szef klubu PiS Ryszard Terlecki, minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk i posłanka Małgorzata Wassermann - podaje PAP.

Więcej najnowszych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Pod Wawelem, jak co miesiąc, pojawili się przedstawiciele Komitetu Obrony Demokracji, którzy położyli się na drodze. Na nagraniach zamieszczonych w sieci widzimy, że miała miejsce interwencja policji.

Zobacz wideo Brejza o sprawie Pegasusa: Nie spodziewam się, że prokuratura będzie chciała to wyjaśnić

Następnie grupa demonstrantów złączyła się łańcuchem i przypięła do słupa. Do jednej z osób przyjechała karetka. Protestująca kobieta uskarżała się na ból barku.

Zbigniew ZiobroZiobro o aferze z Pegasusem: Burza w szklance wody, pic i fotomontaż

- Przejazd został udrożniony - powiedziała PAP Barbara Szczerba z zespołu prasowego małopolskiej policji. Politycy opuścili wzgórze. Na miejscu policja wylegitymowała część osób.

Więcej o: