Pogoda na dziś - środa 19 stycznia. Brak opadów i duże przejaśnienia

Pogoda na dziś - środa 19 stycznia. Synoptycy IMGW zapowiadają słoneczny dzień w niemal całym kraju i brak opadów deszczu. Jedynie nad morzem wystąpi porywisty wiatr.
Zobacz wideo Brejza o sprawie Pegasusa: Nie spodziewam się, że prokuratura będzie chciała to wyjaśnić

Pogoda na środę 19 stycznia jest optymistyczna. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiadają brak opadów, a co najważniejsze, przejaśnienia. Nad ranem, temperatura powietrza wyniesie od -4 stopni Celsjusza do 3 stopni Celsjusza. Tylko w rejonach podgórskich Karpat może być około -16 stopni Celsjusza. Nad morzem eksperci przewidują porywisty wiatr. Możliwe są również oblodzenia.

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Pogoda na środę 19 stycznia. Temperatura od 0 do 4 stopni

Najwyższa temperatura, do 4 stopni, zapowiadana jest w Szczecinie, Gorzowie Wielkopolskim i Koszalinie. Jeden stopień mniej czeka natomiast mieszkańców Olsztyna, Grudziądza i Ostrołęki. Temperatura do maksymalnie 2 stopni Celsjusza w ciągu dnia prognozowana jest dla centrum kraju, Krakowa i Białegostoku. Na południu 1 stopień, jedynie w rejonach podgórskich Karpat może być około -16 stopni Celsjusza.

Ostrzeżenia IMGW. Prawdopodobieństwo oblodzeń 

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał we wtorek 18 stycznia alert pierwszego stopnia dotyczący oblodzeń. Trudne warunki na drogach i chodnikach spodziewane są w województwach kujawsko-pomorskim, mazowieckim, świętokrzyskim, śląskim, opolskim i dolnośląskim. Właśnie w tych regionach spodziewane są marznące opady deszczu.

"Dzisiaj w nocy: Prognozowane są słabe opady marznącej mżawki powodujące gołoledź. Na drogach i chodnikach ślisko" - czytamy na Twitterze IMGW. Możliwe, że w środę 19 stycznia utrzymają się oblodzenia.

Więcej o: