Śląsk. Uciekał przed policją, spychał do rowu, uszkodził dwa radiowozy. Zapłaci 32 tys. zł kary [WIDEO]

Kierowca z Jastrzębia-Zdroju jechał samochodem całą szerokością szosy, spychał radiowozy i zajeżdżał drogę - to tylko kilka z zarzutów, z jakimi przyjdzie mu się zmierzyć w związku z szaleńczą jazdą. Za popełnione wykroczenia zapłaci ponad 32 tys. złotych kary.
Zobacz wideo Jastrzębie Zdrój. Policja zatrzymała kierowcę, który w czasie ucieczki uszkodził dwa radiowozy

We wtorek (11 stycznia) około godziny 21.40 kiedy kierowca nie zatrzymał się do kontroli drogowej (z powodu dostrzeżonej przez policjantów papierowej tablicy rejestracyjnej), funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg ulicami Jastrzębia-Zdroju , a następnie Zebrzydowic oraz Kończyc Małych (woj. śląskie).

"Mężczyzna wielokrotnie łamał przepisy ruchu drogowego, stwarzając realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. W trakcie ucieczki uderzył też w radiowóz i próbował zepchnąć do rowu. Podczas prób jego zatrzymania uszkodzeniu uległy dwa policyjne radiowozy" - czytamy w raporcie Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Śląsk. Padły strzały. Policjanci znaleźli broń gazowa, pałkę teleskopową oraz narkotyki

W Kończycach Małych policjanci po raz kolejny próbowali zatrzymać samochód, wykorzystując do tego radiowóz. Kiedy wybiegli, aby obezwładnić mężczyznę, ten uruchomił silnik i ruszył w ich kierunku. Jeden z mundurowych wyciągnął broń i oddał kilka strzałów w kierunku auta, czym doprowadził do tego, że stanęło na dobre.

"32-latek został obezwładniony i zatrzymany. W aucie znajdował się jeszcze 30-latek oraz 19-latka. Policjanci znaleźli broń gazowa, pałkę teleskopową oraz narkotyki" - pisze przedstawiciel policji.

Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111Telefon Zaufania może nieść pomoc przez kolejny rok. Zebrano milion złotych!

Jastrzębie-Zdrój. Zatrzymany miał zakaz kierowania pojazdami. Zapłaci łącznie 32 500 zł grzywny

Zatrzymany kierowca został poddany badaniom na obecność alkoholu, wykazały, że był trzeźwy. Jednak okazało się, że ma on sądowy zakaz kierowania pojazdami. Z kolei pasażer jest poszukiwany w związku z rozbojem z grudnia 2021 r.

Jak czytamy na portalu Jastrzębie-Zdrój nasze miasto, za popełnione wykroczenia: doprowadzenie do dwóch kolizji drogowych, stwarzanie zagrożenia w ruchu drogowym, jazda bez wymaganej przedniej tablicy rejestracyjnej oraz kierowanie pojazdem w trakcie aktywnego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, zgodnie z nowym taryfikatorem, mundurowi nałożyli karę grzywny w kwocie 32 500 złotych (o ostatecznej kwocie zadecyduje sąd), wnioskują też o 3 lata zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze. W związku z popełnionymi przestępstwami zarówno kierowca, jak i 30-letni pasażer zostali tymczasowo aresztowani. 

Malopolska kurator oswiaty Barbara Nowak"Wprost": Barbara Nowak będzie kandydowała do Sejmu

Więcej o: