Szef CBA ma wzywać funkcjonariuszy do szczepień. Pojawia się groźba obniżenia oceny

Radio ZET podaje, że szef CBA rozesłał do delegatur Biura pismo dotyczące szczepień. Miała pojawić się w nim informacja, że ocena funkcjonariuszy może zostać obniżona w przypadku braku szczepienia przeciwko COVID-19.

Radio ZET w swoim artykule wyjaśnia, że od oceny okresowej zależą premie, a także możliwość awansu. Brana jest pod uwagę m.in. postawa obywatelska funkcjonariusza CBA. Właśnie ta ocena, według stacji, może zostać obniżona, jeśli dany funkcjonariusz nie zaszczepił się przeciwko COVID-19. Pismo w tej sprawie do delegatur CBA miał wysłać Andrzej Stróżny, szef CBA.

Zobacz wideo Poznań: 27-latek atakował strzykawką

Radio ZET: Szef CBA namawia do szczepień. Groźba obniżenia oceny

"W swoim piśmie szef CBA podkreśla, że funkcjonariusze powinni dawać przykład innym obywatelom" - informuje rozgłośnia. Jak czytamy, radio pytało Biuro o sprawę pisma, ale nie uzyskało odpowiedzi.  

23 grudnia opublikowano rozporządzenie ws. obowiązkowych szczepień dla osób wykonujących zawód medyczny, farmaceutów i studentów medycyny. Powinni się oni zaszczepić do 1 marca. 

Rząd zapowiadał, że w styczniu powinny zapaść decyzje co do obowiązku szczepień dla nauczycieli i służb mundurowych i nauczycieli. - Myślę, że w drugiej kolejności będziemy zajmowali się służbami mundurowymi, bo znalezienie rozwiązania, które zapewnia stabilność funkcjonowania służb mundurowych jest nieco łatwiejsze - mówił pod koniec grudnia Adam Niedzielski w Radiu ZET. 

W sierpniu "Rzeczpospolita" informowała, że zaszczepił się co drugi przedstawiciel służb mundurowych.  

Więcej o: